Wpis z mikrobloga

Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych, jedyna możliwość, to albo wzięcie internetu po kablu do 20Mb/s lub LTE. Najbliższy blok, który posiada światłowód znajduje się 600m od mojego miejsca zamieszkania. Czy jest jakaś firma, która specjalizuje się w podłączaniu światłowodów np na prośbę przyszłych klientów? Dość sporo sąsiadów by się znalazło, aby podpisać takową umowę. Pisałem do UPC, ale zlali mnie ciepłym moczem i kazali pokrywać wszystkie koszty przyłącza. #internet #lte #upc #swiatlowody #orange #neostrada #vectra #pytanie #informatyka #telekomunikacja
  • 4
@p_rudnicky: nie zlali Cię ciepłym moczem tylko nie są fundacją charytatywną. Co to znaczy że dość sporo sąsiadów by się znalazło ? 10 ? 100 ? 1000 ? widocznie przeliczyli inwestycje co do możliwych zysków i zrezygnowani bo się im po prostu nie opłacało, a Twoje zapewnienia "Dość sporo sąsiadów by się znalazło" to oni mają w d#$%, nie ma podpisu na umowie nie ma Klienta. To raz. Dwa , pytasz/
@HarpaganGUI: Przeliczyć to oni nie mieli kiedy, bo odpisali po jednym dniu, a logistycznie to juz widzę jak ktoś sprawdza mapy znajdujących się w okolicy budynków(na Google Maps są zdjęcia niezaktualizowane od 3lat, a od tej pory dość dużo się pobudowało). Myśle, że 60 klientów by się znalazło. Miasto - Bydgoszcz.
@p_rudnicky: podłączenie domków jednorodzinnych to nie taka prosta sprawa. Jeśli jest kanalizacja teletechniczna to ok, jeśli jej nie ma to trzeba wybudować, wchodzi w grę projekt budowlany. To niesie za sobą ogromne koszta, dwa sprawa przeciąga się w czasie. To, że jest parę klientów na Twoim osiedlu to tak jak mirek @HarpaganGUI napisał mają to w dupie. Operatorowi inwestycja musi się opłacać. Odpisali, że nie, więc nie opłaca się. Opłacalność można