Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania
#rozowepaski

Mirabelki pomóżcie ()
Za każdym razem pare dni (dwa, trzy dni) po ogoleniu nóg maszynką pojawiają mi się na skórze w randomowych miejscach czerwone krostki - w których nierzadko zbiera się ropa - bardzo długo to schodzi i wygląda okropnie - w zimę mozna jeszcze jakoś nogi zakryć, ale latem męczarnia. Doczytałam, że jest to spowodowane tym, że obcięty włos zaczyna odrastać już po jednym dniu i zaczyna wrastać pod skórę - stąd tworzą się te krosty. Ma może któraś z Was taki sam problem? Jak sobie z tym poradzić? Jakich kosmetyków, narzędzi używać?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: To może być zapalenie meszków włosowych. Mam taki sam problem. Nie mogę np. golić nóg 2 dni pod rząd, bo wysypują całę. Trzeba wyparzać maszynki, używać tych droższych. Zawsze golić z jakimś nawilżeniem, najlepiej po prysznicu, stosować peeling. Albo po prostu wypróbować inne sposoby pozbywania się włosa (laser-drogi, wosk- bolesny).
U mnie kremy łagodzące po goleniu nie pomagają, ale może nie trafiłam na odpowiedni kosmetyk.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania ja mam ten problem i sobie nie radzę, jednak warto robić gruboziarniste peelingi aby włos mógł się przebic. Tak jak wyżej koleżanka napisała. Nie bagatelizuj tego, bo będziesz w takim stanie jak ja, że jedyną nadzieja jest laser na włoski a później na usunięcie blizn które już mam, też zaczęło się niewinnie i myślałam że samo się naprawi :C
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: osobiście przeszłam na wosk, poczatkowo naryczałam się, n----------m, oblepiłam woskiem wszystko wokół, za 10 woskowaniem już nie czułam bólu i czas depilowania nóg zmienił się z około o 90 minut na 20. Polecam jeśli jesteś wystarczająco twarda. A jeśli chodzi o twój problem to wydaje mi się że regularny peeling powinien pomóc i smarowanie skory mascią z witaminą A.
  • Odpowiedz
Po goleniu od razu peeling jakikolwiek robić i bedzie ok. Miałem to samo przy goleniu zarostu. Teraz po goleniu od razu robie peeling i spokoj :-)
  • Odpowiedz