Wpis z mikrobloga

Mam zakaz chodzenia, bo trudna ciąża, więc całymi dniami siedzę w domu. Przewalam się z boku na bok, stękam, smucę się i odchodzę od zmysłów.
Mąż wraca z pracy, zamawia pizze po drodze i zabiera mnie nad jezioro żeby zjeść kolację na pomoście.
Zakochanie to stan 10/10 #polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Doceniajcie małe gesty i dajcie czasem coś od siebie drugiej połowie :)
#zwiazki
elpoliko - Mam zakaz chodzenia, bo trudna ciąża, więc całymi dniami siedzę w domu. Pr...

źródło: comment_sWKGLs7ML329cvW7U0oBSHSK3awSzjFt.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
Bieganie oczywiście. Ciąża to nie choroba.

Nawet ćwiczenia siłowe na siłowni są zalecane, z tym, że trzeba z lekarzem skonsultować dla pewności.

Niestety panuje okropny mit, że podczas ciąży kobieta nie powinna się nadwyrężać choćby na chwilę.


@mafiozorek3: Laska ma ZAGROŻONĄ CIĄŻĘ i to tak bardzo, że lekarz zabrania jej chodzić, a jakaś ameba ze strasznie uwierającą stulejką, każe jej biegać i chodzić na siłownię. XDDDDDD

Ja #!$%@?ę, skąd tacy
  • Odpowiedz
@Erwin30: Ja #!$%@?ę, skąd biorą się idioci, którzy nie potrafią czytać?

Wskaż mi, w którym momencie napisałem, że piszę o niej?
3 razy zaznaczyłem specjalnie dla takich ludzi jak ty, że piszę ogólne przemyślenia przy okazji jej wpisu, bo mi przyszły do głowy.

Autism at its finest.
  • Odpowiedz
@zielonka ja w ciąży nie mam żadnych znanych dolegliwości. Pierwszy trymestr jadłam wszystko, sprzatalam, robiłam zakupy, dziecko, dom na glowie-poerfekcyjna pani domu:) i właśnie zbyt duża aktywność zaszkodziła. Nawet za bardzo nie chodziłam senna, bo i tak nie mam możliwości drzemac w ciągu dnia. Tak więc u mnie było ksiazkowo.
  • Odpowiedz
@miesozerna: wyżej już pisałam jakie mam problemy z odżywianiem w ciąży, pizza od czasu do czasu nie zaszkodzi :) zwykle normalnie gotuję obiad (na raty, od rana do po południa), jem dużo nabiału, warzyw i owoców, wyciskam sama sok z burakow, marchewki itp.
Póki co córka zdrowo rośnie i przybiera ładnie na wadze, zagrożenie jest z mojej strony, że urodzę ją za szybko
  • Odpowiedz
@agaja a druga ciąża to stan błogosławiony razy dwa:p ja już w nic się nie mieszcze, brzuch mam jak w 9 miesiącu pierwszej ciąży. Na szczęście teraz nie mam problemów ze snem, bo poprzednio to cały trzeci trymestr nie spałam w nocy. Gdyby nie ta skracajaca się szyjka to byłoby dobrze, a tak to muszę sobie dużo odmawiać. Na całe szczęście ani razu nie wymiotowalam, żadnych mdlosci, strasznie współczuję w takim
  • Odpowiedz
@Lapidarny: niestety nie ma konta, więc się nie wypowie :) a ja nie będę pisać o sobie w superlatywach
Moze tylko tyle, że znamy się już 10 lat, przeżyliśmy razem dużo dobrych i jeszcze więcej złych chwil, a mimo to jesteśmy ze sobą szczęśliwi i nadal zakochani. Po prostu dbamy o siebie nawzajem i ciągle jest między nami to słynne 'iskrzenie' :)
  • Odpowiedz
@mafiozorek3: co to za #!$%@?, hurr durr siłownia, bieganie, aktywnośc fizyczna w ciązy xD jakby moja kobieta była w ciązy to bym nawet nie pomyslał, żeby nosząc nasze dziecko latała po siłowniach albo biegała i się forsowała żeby co? odchudzać się? robic formę pod maraton? :D jak przed ciażą trenowała to faktycznie może robic jakąś tam podstawową aktywność, ale dla dobra swojego i dziecka jaki jest sens forsowania się? jeszcze
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Przecież tu nie chodzi o wygląd, a o zdrowie kobiety i dziecka...
Jest mnóstwo powodów dla których kobieta powinna biegać w ciąży, a bardzo niewiele dla nie biegania - głównie "samopoczucie", czy ból brzucha, czy zmęczenie, które nawiasem mówiąc są redukowane gdy się biega podczas ciąży. Bieganie i utrzymywanie aktywności redukuje ryzyko bardzo wielu chorób u dzieca i wpływa na jego przyszłe życie, m.in. z powodu intensywnej neurogenezy w okresie natalnym.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3563105/

Poza tym szkoda, że na wykopie nikt nie czyta komentarzy, a każdy próbuje coś od
  • Odpowiedz