Wpis z mikrobloga

Mam zakaz chodzenia, bo trudna ciąża, więc całymi dniami siedzę w domu. Przewalam się z boku na bok, stękam, smucę się i odchodzę od zmysłów.
Mąż wraca z pracy, zamawia pizze po drodze i zabiera mnie nad jezioro żeby zjeść kolację na pomoście.
Zakochanie to stan 10/10 #polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Doceniajcie małe gesty i dajcie czasem coś od siebie drugiej połowie :)
#zwiazki
elpoliko - Mam zakaz chodzenia, bo trudna ciąża, więc całymi dniami siedzę w domu. Pr...

źródło: comment_sWKGLs7ML329cvW7U0oBSHSK3awSzjFt.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@Amestris: okej, dam znać w grudniu :)
Tak w skrócie, w 23 tygodniu zaczęły się skurcze porodowe, szybko pojechaliśmy do szpitala i tam zatrzymali 'akcję', niestety szyjka mi się skraca i ciągle mi grozi przedwczesne urodzenie
  • Odpowiedz
@elpoliko ja miałam bóle podbrzusza i też skurcze, lykam cały czas duphaston i szyjka się trzyma. Na szczęście leżeć nie muszę bo mam dziecko szalone i byłoby ciężko. Ale torbę w razie w pakuje w przyszłym tygodniu, czekam na ostatnie zamówienie, pranie i będzie czekała na swój czas.
  • Odpowiedz
@Amestris: niestety :/ ale biorę leki, leżę, niedługo mam wizytę i się okaże czy się nie skraca bardziej. Niestety na początku dużo pracowałam i nie brałam do głowy, że trzeba się oszczędzać :(
@pucka25: trzymam kciuki żeby nie było przed terminem! :)
  • Odpowiedz
@elpoliko: Jak to jest, że kobiety w ciąży, czyli okresie, w którym powinny najlepiej się odżywiać, najwięcej ruszać dla zdrowia, biegać i generalnie dbać o siebie to robią dokładnie na odwrót? XD
Czytaj - rezygnuję z siłowni, leżę i pachnę w domu na sofie, przynieś, podaj, kup słodycze, zwolnij krok - BO JESTEM CIĄŻY I TAK.

Dostałaś rykoszetem, bo mnie wpis striggerował.
  • Odpowiedz
@mafiozorek3: nie wiem jak inne kobiety, wiec mogę wypowiadać się tylko w swoim imieniu.
Uwierz, że wolałabym być aktywna i dalej pracować niż, jak to mówisz, leżeć i pachnieć... Widocznie nie jesteś w stanie sobie wyobrazić jak ciężko jest wziąć chociażby normalną kąpiel czy spokojnie zasnąć. I nie chodzi o przybieranie na wadze, tylko o ogólne samopoczucie. Wybacz, ale ten post ma raczej wydźwięk pozytywny i pokazuje, że można kogoś
  • Odpowiedz
@Kynareth: Bieganie oczywiście. Ciąża to nie choroba.
Nawet ćwiczenia siłowe na siłowni są zalecane, z tym, że trzeba z lekarzem skonsultować dla pewności.
Niestety panuje okropny mit, że podczas ciąży kobieta nie powinna się nadwyrężać choćby na chwilę.

Oczywiście bardzo dużo zależy od organizmu konkretnej kobiety, ale w konsultacji z lekarzem przez te 9 miesięcy kobieta powinna traktować swój organizm jak organizm noworodka - z największą troską.

@elpoliko:
  • Odpowiedz
@mafiozorek3 Z calym szacunkiem ale daruj sobie swoje przemyslenia tego rodzaju w rozmowie z lezaca ciezarna. Prawdopodobnie nie wyobrazasz sobie jak wielki to hardcore.
@elpoliko Trzymam kciuki - lezalam 4mce, rozumiem doskonale
  • Odpowiedz
@mafiozorek3: W imieniu różowych z zagrożoną ciążą, daruj sobie przemyślenia. @elpoliko: leż, czytaj, odpoczywaj, nie stresuj się :) Porada darmowa, jak wjedziesz na porodówkę z książką przed oczami dostaniesz +100 do atencji od położnych :) Będzie dobrze, daj znać po wszystkim :)
  • Odpowiedz