Wpis z mikrobloga

Będę leciał do Polski z Azji z przesiadką w Niemczech. Z tego co wyczytałem nie mogę kupić alkoholu w strefie bezcłowej w Azji, bo go nie przeniosę przez kontrolę bezpieczeństwa w Niemczech (bo takowa jest nawet jak się pozostaje w strefie tranzytowej). Ale nie wiem jak wygląda sytuacja jakbym np. miał alkohol w bagażu rejestrowanym. Lecąc do Polski spoza Unii można wwieźć 1 litr (mówimy o mocnym alkoholu). Ale co jakbym miał więcej? Gdzie to będą sprawdzać? Bo w Niemczech nie oddają mi bagażu rejestrowanego - poleci on prosto do Polski. A w Polsce to już defacto przylecę z Niemiec, czyli z kraju unijnego, więc limit jest 10 litrów.
I co jakby np mieli w Polsce mnie sprawdzić i np nie puścić powżej 1 litra - to czy mogę po prostu zapłacić cło za nadmiarowy alkohol? Jeśli tak to jak to wygląda i ile kosztuje?

#kiciochpyta #alkohol trochę #podroze #lotnictwo
  • 3
@blazej30 Przeniesiesz go przez kontrole w DE, jesli bedzie w zaklejonej torbie duty free. Co do alko w bagazu - nie powinno byc problemu jakbys mial wiecej jak to bedzie w granicach rozsadku. To ze przylecisz z Niemiec, nie zmienia przepisow na temat bagazu - bo ten jest w tranzycie, teoretycznie powinienes oclic nadmiar w Polsce, ale dla jednej czy dwoch butelek wiecej nie zaprzatalbym sobie tym glowy.
@MaciejPN: Mojej mamie ze 3 lata temu zabrali, mimo, że miała zapakowany kupiony w strefie bezcłowej w Bangkoku. Na stronie lotnisk niemieckich (sprawdziłem Dusseldorf i Frankfurt) jest wyraźnie napisane, że nie wpuszczą z alkoholem kupionym poza UE.

https://www.dus.com/en/flights/transferring

Please be aware that liquids bought from duty free shops at airports outside the EU may not be carried in your hand luggage when flying from an EU airport. This also applies to