Wpis z mikrobloga

#oszukujo
Mam na sprzedaż telefon na #olx
Napisał do mnie mężczyzna czy oferta aktualna i mam na meila przesłać ostateczną cenę. Tutaj nic nie wzbudziło moich podejrzeń. Zwykła konwersacja która zmieniła się w rozmowę w języku angielskim. Okazało się że ta osoba mieszka w Londynie i bardzo chętnie kupi telefon. Mam tylko podać dane do przelewu. Podałem ( ͡° ͜ʖ ͡°). I tutaj najciekawsze bo po pewnym czasie dostałem plik "z banku Lloyd" że piniendze wysłane tylko potwierdzenie wysyłki mam podać. I gościu mi teraz spamuje skrzynkę że on chce telefon bo bank wysłał piniendze XD. Oczywiście telefonu nie wysłałem a jemu napisałem że mogę wysłać za pobraniem.
  • 24
Mnie też frajer próbował oszukac i gdyby nie to że sie w pore zorientowałem ze to wszystko to jedno wielkie oszustwo , to bym byl dziś prawie 10 tysięcy złotych w plecy . Dostalem wiadomość na olx odnośnie mojego sprzetu muzycznego (konsoli dj) z zapytaniem czy sprzęt dziala prawidłowo i czy jest możliwość wysylki za granice (Londyn) . Prosil abym odpisal na wskazany adres email . Po kilku dniach rozmowy dogadalismy sie