Wpis z mikrobloga

#oszukujo
Mam na sprzedaż telefon na #olx
Napisał do mnie mężczyzna czy oferta aktualna i mam na meila przesłać ostateczną cenę. Tutaj nic nie wzbudziło moich podejrzeń. Zwykła konwersacja która zmieniła się w rozmowę w języku angielskim. Okazało się że ta osoba mieszka w Londynie i bardzo chętnie kupi telefon. Mam tylko podać dane do przelewu. Podałem ( ͡° ͜ʖ ͡°). I tutaj najciekawsze bo po pewnym czasie dostałem plik "z banku Lloyd" że piniendze wysłane tylko potwierdzenie wysyłki mam podać. I gościu mi teraz spamuje skrzynkę że on chce telefon bo bank wysłał piniendze XD. Oczywiście telefonu nie wysłałem a jemu napisałem że mogę wysłać za pobraniem.
  • 24
@mm357 Ja wymieniłem z nim kilkanaście wiadomości mailowych. Stwierdziłem iż go podejdę i napisałem że mój znajomy mieszka 2km. od niego i on przyjdzie do niego z telefonem w celu sprzedaży. Kontakt się zakończył, gościu przestał odpisywać.
@mm357 No ja go nie wysłałem bo zorientowałem się że coś jest nie tak. Pozatym informacji na ten temat zacząłem szukać PRZED ewentualną sprzedażą. Druga sprawa jest taka że równie dobrze mogłaś wysłać cokolwiek i podać mu numer przesyłki. Jak ktoś wyżej napisał wysyłali gościowi klocki ( ͡º ͜ʖ͡º)