Wpis z mikrobloga

Mircy spod tagu #motocykle #motocykle125 #125cc, mam #pytanie .
Nigdy w zyciu nie jezdzilem motocyklem, ale codzienne korki na dojazdowce do miasta coraz bardziej sklaniaja mnie do kupna jakiegos "wciskacza" o pojemnosci 125cc by nie robic osobnego prawka na motocykl. Nie mam jednak najmniejszego pojecia z czym to sie je.

Mam 190cm wzrostu wiec potrzebowalbym czegos sensownych gabarytow, czym moge spokojnie dojezdzac ponad 30 km do pracy i z powrotem. Czegos co jedzie przynajmniej te 100 km/h, ale wygodnie daje sie manewrowac w miejskich korkach, najlepiej jeszcze z pasazerem. Co moglbym kupic, jakie koszta trzeba szacowac (uzywka raczej)?

Jakie sa koszta utrzymania takiego motocykla? Gdzie sie to serwisuje, ile kosztuje taki serwis, jak awaryjne i problematyczne sa te maszyny? Ile kosztuja dajmy na to opony, czy sa detkowe czy bezdetkowe, czy zmienia sie je samemu? Jestem zupelnie zielony w temacie wiec #pomocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 19
Dla wysokich przychodzą mi do głowy: Honda Varadero, Junak RS i Romet ADV PRO ... koszty utrzymania są naprawdę nieduże. Dopiero po kilku tysiącach zmienisz np łańcuch. A te kilka tysięcy robi się w ciągu roku przy normalnym użytkownaiu.
@ncpnc:
OC 100-200zł
spalanie 2,5-3litry
podstawowy ubiór 2tyś dla własnego bezpieczeństwa.
30km w jedną strone - idealny środek , chodź na trasie będzie brakowało Ci "prędkości" . Zazwyczaj to około 100km/h przelotowo.
@ncpnc: Jakbym czytał swoją historię:) Ja na początku tego sezonu kupiłem Varadero z 2009 roku. Zapłaciłem 9 tysięcy złotych. Jedni powiedzą że kwota chora za używany sprzęt ale nie żałuję ani złotówki. Po pierwsze: sprzedam w podobnej kwocie, bo one ciągle trzymają cenę. Po drugie - bezawaryjność. Po zakupie oddałem na standardowy serwis pozakupowy i jeżdżę do teraz.
Mam 194 cm wzrostu, jeździ się bardzo wygodnie zarówno w mieście (kupiłem na
@Tusiek89: A jak wyglada sprawa opon? W sezonie zimowym rozumiem ze raczej chowasz motor w garazu ;) Sa jakies dedykowane szeroko jesli idzieo marki serwisy gdzie sie oddaje jednoslady, czy cos w rodzaju ASO? :D Moze glupie pytania ale to dla mnie zupelnie nowy temat.
@ncpnc: Chowam codziennie - mam to szczęście że posiadam garaż:) Sprzęt kupiłem z oponami w bardzo dobrym stanie więc temat mnie nie interesował. Z tego co zorientowałem się na szybko to koszt jednej to mniej więcej od 250 zł w górę, przy czym jeśli już dojdzie do takiego zakupu to wystarczy na lata - przy tej pojemności i zdroworozsądkowej jeździe nie będą się zużywać zbyt szybko:)
Dodatkowy koszt eksloatacyjny: napęd (zębatki
@brick: Nie szkodzi, to ma glownie sluzyc do omijania korkow w drodze do pracy, nie do scigania sie po autostradach :) Tylko, ze 2/3 trasy to dojazd do miasta, a 1/3 miasto. Korki zazwyczaj na polowie tej trasy tak czy inaczej. Dlatego skuter mnie nie urzadza.
@Crea
@ncpnc no bez przesady, porządnie ubrać się można jednak za mniej. To nie znaczy, że będą to cholera wie jakie ciuchy, ale porządny kask, buty i ciuchy mające szystkie potrzebne ochraniacze można mieć w granicach 1600zł.