Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie podjąć ostateczną decyzję. Stoję przed wyborem Honor 8 kontra S7.
Byłem już któryś raz w sklepie i tak
Honor ma czystą biel, ekran ma świetne kolory, wystarczy włączyć coś na YT i wygląda bardzo realistycznie. Sam interfejs mi się podoba, dołożyli tryb monochromatyczny jak w P9. Zdjęcia robiłem na hali sklepowej i... mega. Bardzo mało szumów, świetne, wyraźne, można spokojnie powiększać. Leży w dłoni świetnie. W takim razie co jest? To średniak. Boję się jak za rok będzie pracował. Póki co zasuwa jak nie wiem, jest mega szybki. Poza tym w tej samej cenie mam u operatora S7 - to trochę jak móc kupić Mercedesa, ale biorę Skodę w tych samych pieniądzach. Obawiam się pracy układu GPS w Honorze.

Wziąłem do ręki S7 - spoko, chociaż ja widzę tą różnicę w wielkości ekranu 5,1 vs 5,2. Przede wszystkim ekran w Honor 8 ma inne proporcje - wydaje się trochę szerszy.
Ekran w Samsungu ma taką kremową biel, nie dało się tego pozbyć. Ostatniego Samsunga miałem w czasach Note 2, wiec może zapomniałem jak to jest z amoled. Po drugie wydawał się pracować wolniej. Aparat szumiał bardziej - dziwne, może na tym ekranie lepiej to widać i na komputerze już Honor wypadłby blado. Poza tym boję się wypalania ekranu - korzystam często z nawigacji, co się stanie w gorące dni na włączonym Yanosiku?

Jest jeszcze inne wyjście - kupić P9. Jest 400zł tańszy od obu, ale 3GB RAM uważam za mało przyszłościowe.
#android #telefony #cokupic #pytanie #smartfon #samsung #huawei
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brylek mam Honora 8 i GPS działa super, nie mam z nim żadnych problemów. Ale ostatnio budzik mi nie dzwoni (pojawia się komunikat "wyjmij telefon z gogli") i jak mam zablokowany ekran i ktoś do mnie dzwoni to ekran się nie włącza... Muszę odblokować ekran, zsunąć górna belkę i tam dopiero odebrać. Nie wiem co z tym zrobić. Jest też trochę innych pierdół które nie są fajne w tym telefonie. Ja
  • Odpowiedz
@dlomlo: o tym nie wiedziałem, tutaj przewaga S7 w takim razie.
@animetopedal: bateria po stronie Honora?
@Kotor: takich kwiatków się właśnie obawia, chociaż dla mnie zrobić factory reset błyskawicznie to nie problem. Zresztą receptą na bolączki tego telefonu jest podobno wywalenie Managera telefonu - on wszystko psuje i powoduje te dziwne problemy z przyciemnianiem ekranu w aplikacjach.
Co Cię jeszcze dokładnie denerwuje w nim?
  • Odpowiedz
@brylek: tak przy okazji tego ufs, nie ma żadnego "zamulania" z tego powodu, bo nie na tym polega różnica między emmc a ufs. W teorii przewagę ufs widać co najwyżej w szybkości otwierania aplikacji, przerzucania plików. Nie ma czegoś takiego jak lagowanie aplikacji tylko dlatego że telefon ma emmc. Napisałem "w teorii" bo znając Samsunga różnice mogą się zatrzeć przez samą ich nakładkę, możesz zerknąć na jakiś speedtest w otwieraniu
  • Odpowiedz
@brylek niektóre aplikacje mi wyłącza pomimo dodania ich do chronionych, zdarzało mi się, że aplikacje które działały na innych telefonach tutaj crashowaly na starcie. Nie wiem czy to wina mojego telefonu czy inne też tak mają. Z szybkości jestem za to mega zadowolony, zdjęcia też super wychodzą. Najgorsze teraz z tym dzwonieniem i budzikiem, pisałem nawet na forum Androidowym o to i nikt nie wie jak pomóc.
  • Odpowiedz
@brylek: Nie chce mi się bawić później w przywracanie i ustawianie wszystkiego, ale w końcu pewnie to zrobię.
Wybrałem Honora a nie P9 przedewszystkim ze względu na wygląd, bez porówniania bardziej podoba mi się Honor, no i ma więcej ramu.
Przypomniało mi się jeszcze, że wkurzające jest wybudzanie ekranu w nocy, co chwilę się zaświeca nawet jak nie mam powiadomień ani nic nie przychodzi.
  • Odpowiedz
@Kotor: trochę cyrk z tym telefonem widzę ( ͡° ʖ̯ ͡°) w sklepie robi znakomite wrażenie, S7 to taki wół roboczy bez fajerwerków.
  • Odpowiedz