Wpis z mikrobloga

jest lepszy, niż Boruc kiedykolwiek był


@Wojt_ASR_: W 2008 Boruc był na pewno w top10 na świecie, a być może nawet top5. Miał iść jako pierwszy bramkarz do Milanu, zdobywcy LM sprzed roku. Szczęsny nawet nie zbliżył się do tego poziomu i obstawiam, że już się nie zbliży.
@Clermont: Rozmawiajmy o faktach, a nie o tym co się miało/mogło stać.Miał pójść, ale nie poszedł i przez kolejne 2 lata grał w lidze szkockiej,a po przejściu do Violi nie od razu był pierwszym bramkarzem. Szczęsny w tej chwili też na pewno jest w TOP 10 bramkarzy świata.

Polecam najpierw zacząć oglądać mecze, w których Szczęsny gra, a potem komentować jego grę. Wiem, że liga włoska nie jest zdaniem wielu najatrakcyjniejsza,
@PiusXXIII: wiekszosc pytan zadawanych pilkarzom jest debilna. pare minut temu wlaczylem na chwile tv do obiadu i co slysze na konferencji przed meczami eliminacyjnymi? ano pytanka w stylu: lewy, pamietasz ostatni mecz z dania? jak nastroje przed najblizszym spotkaniem? czy jestescie przygotowani na pojawienie sie bendnera po 2 latach przerwy panie trenerze? na wiekszosc z nich kazdy kto sie choc troche interesuje moze sobie sam odpowiedziec. dziennikarze zadaja takie otwarte pytania
@Wojt_ASR_: Nie no, już bez jaj. Wiem, że oglądałeś Romę co tydzień, że dobry klub i dobry sezon Szczęsnego, ale nikt poważny na świecie nie zaliczy go do top10. Jednym tchem mogę wymienić dziesięciu, których losowy kibic piłkarski na świecie uzna za lepszych od Szczęsnego.
@Clermont: w oczekiwaniu na ranking, mimo wszystko zastanawiam się jak relewantny on będzie, skoro stwierdziłeś, że gość, który przez 4 lata grał w Celtiku, był TOP 5 bramkarzy na świecie, a odchodząc z tego Celtiku stał się rezerwowym Fiorentiny.
@Wojt_ASR_: De Gea, Buffon, Courtois, Neuer, Navas, Lloris, Donnarumma, Bravo, Oblak, Handanovic. Tylko nie wiem, po co się przerzucać. Zaraz odpiszesz "Handanovic hehe chyba żartujesz", ja odpiszę "Szczęsny hehe chyba żartujesz" itd. Weź sobie wygooglaj "top 10 goalkeepers", przejrzyj pierwszych kilkanaście wyników z kilkuset i powiedz, ile razy Szczęsny pojawił się w dziesiątce.

No i co z tego, gdzie grał? Mówimy o piku umiejętności. Boruc był w pewnym momencie na poziomie,
jest zdecydowanie najlepszym polskim bramkarzem


@Wojt_ASR_: Wojtek ma 27 lat i zagrał w życiu tylko 4 (lub 5 jeśli ktoś jest mu przychylny) sezony o których można powiedzieć że był podstawowym bramkarzem w swoim klubie. To nie jest coś imponującego. Bycie nawet 'najlepszym polskim bramkarzem' (według niektórych) to też żaden wielki sukces. Że zarobił duże pieniądze? Wszyscy w najlepszych ligach świata dobrze zarabiają (szczególnie w Anglii). Bramkarze i tak najmniej ze
@Clermont: Courtois ma oczywiście bardzo wysoki peak, ale jest nierówny, Navas, Handanović, czy Lloris to bardzo podobny poziom do Wojtka, chociaż im wpadki przydarzają się częściej, niż Wojtkowki, przynajmniej w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Bravo i Donnaruma to oczywiście słabsi bramkarze od Wojtka, bo jeden nie umie grać rękami, a drugi nogarmi.

To gdzie piłkarz gra jest miarą jego umiejętności. Gdyby był tak dobry jak piszesz, to nie odchodziłby z Celtiku
Ja tam nic do niego nie mam, a co mial mu odpowiedzieć na takie pytania. Za to Milik mnie #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@PiusXXIII: a po #!$%@? w ogole zadawac jakiekolwiek pytania pilkarzom i urzadzac z nimi konferencje prasowe? co ci niepismienni kopacze maja w ogole do powiedzenia?

panie kapitanie bedzie mocno kopana gała?
yy no ten postarame sie
panie kapitanie a boita sie przeciwnika że przegrata?
yy no ten moze wygrame moze przegrame hehe