Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #agd #pralka

Muszę kupić pralkę i nie mając pojęcia o tym na co patrzeć i która lepsza a podsł#!$%@?ąc rozmowy sprzedawców saturn/euroagd gdzie zaśmiewają się do rozpuku przechwalając się komu co dziś wcisnęli odpuściłem sobie ich porady.

Samemu wypatrzyłem takie coś:

BOSCH WLT 24460pl

Wyróżnia się mocno na tle innych najniższym zużyciem energii.
Ma ktoś doświadczenie z pralkami Bosch, jakieś + -
Pobierz
źródło: comment_CyWVuV7B5vA6BKjCpU5z7UVCprdMAzCu.jpg
  • 19
@MarkiMarka od serwisantow najlepiej. Warto też poczytać jak jest zbudowana pralka (ceramiczna grzałka, stalowa, a nie plastikowa obudowa bębna) a jeśli chodzi o tanie pralki to nie ma zbytnio między nimi różnicy, tylko programy prania. Lepiej zainwestować w pralkę z centralnym silnikiem albo pralkosuszarkę, szczególnie do małego mieszkania bez balkonu.
@MarkiMarka: miesiąc temu kupiłem pralkę https://www.neonet.pl/bosch-wlk2427kpl.html#specyfikacja
Poprzedni Bosh po 11 latach używania nadal był sprawny, po prostu po remoncie łazienki nie mogłem już stosować pralki ładowanej od góry. Także Bosha polecam. Nie wiem czym różni się ten model, który kupiłem, od tego który wstawiłeś. Widzę jedynie, że ma więcej opcji na wyświetlaczu i o 0,5 kg większy wsad. Może nie warto przepłacać?
@nacodybiewwielorybie:
@thestabilizator
@MotoKubaPL
Pytanie o wykupienie dodatkowego ubezpieczenia:

w euroagd za 3 dodatkowe lata pełnego ubezpieczenia - 560pln
Sprzedawca mówił, że największy pakiet to przedłużenie o 3 lata czyli przez 5 lat nic mnie nie obchodzi i za nic nie zapłacę w razie awarii.
Podstawowa gwarancja 2 lata to gwarancja tylko na elektronikę a nie na uszkodzenia mechaniczne.

Warto brać taki pakiet za 560 ?
Wizyta "fachowca" to min 150pln więc
@MarkiMarka: nie ma niższego zużycia energii. To A+++ to tylko chwyt marketingowy. A+++ spełnia zazwyczaj tylko jeden program najczęściej nazwany "Eco" i tylko dlatego że trwa najdłużej ze wszystkich programów, pewnie dlatego żeby był dobry stosunek zużycia mediów do czasu trwania.
@MarkiMarka: nie wiem, wydaje mi się że nie skoro działa dłużej. Jak by pralka chodziła 24 godziny na dobę non stop to by wyszło że Eco zużywa mniej energii i wody ale za to zrobisz mniej prań czy zmywań.
@MarkiMarka: Przykładowo robimy, że cykl prania bawełny trwa 24 godziny i robi nam się A+++++++++++ bo nasza pralka zużywa na dobę tylko tyle energii i wody co jedno standardowe pranie. Czyli jest super energooszczędna.