Wpis z mikrobloga

W taki sam sposób, jak sprawa Iwony Wieczorek, prowadzone są śledztwa w Polsce, min sprawa śmierci Magdaleny Żuk. Na takich "mocnych dowodach" prokuratura łatwą ręką tworzy wnioski, kto z pewnością nie winny.... aż się płakać i krzyczeć chce.. .Czy istnieje państwo, czy to tylko mafia? . . fragment śledztwa dziennikarskiego: "Policja nie zdołała samodzielnie ustalić po IP, kim jest autor tego komentarza. (!!!) 16 sierpnia 2015 roku Krzysztof Rutkowski przekazał policji dane Anny Cz. Rzekomo miała ona ponoć być Lidią90.

Anna Cz., w czasie gdy zaginęła Iwona Wieczorek, była związana z jej chrzestnym Dariuszem F.: „Darek razem z mamą Iwony wynajęli detektywa Krzysztofa Rutkowskiego (..) Ja też miałam zająć się poszukiwaniami Iwony, chodziłam z koleżankami po dyskotekach w Sopocie i rozpytywałam o Iwonę. Wszystkie moje działania nie przyniosły żadnego rezultatu (…). Gdy chodziłam po tych dyskotekach, to wyszła kwestia, że był jakiś kolega Iwony, nie pamiętam imienia i nazwiska, który bardzo interesował się poszukiwaniami Iwony. Kiedy dowiedział się, że razem z dziewczynami chodziłam po Sopocie, chyba przez telefon powiedział mi, żebym się tym nie zajmowała, że sam wszystko zorganizuje i mam nie szukać Iwony. Moim zdaniem jego zachowanie było dziwne. Chodziło konkretnie o to, że jak chodziłam po tych dyskotekach, to mi powiedziano, że ani policja, ani znajomi nie pytali tam wcześniej o Iwonę. (…) Pamiętam, że w prasie ukazała się informacja, iż u Mariusa O. organizowane są seks-imprezy, i że ma to związek z zaginięciem Iwony Wieczorek. Informacja ta wyszła od Krzysztofa Rutkowskiego (…)” – zeznała Anna Cz. Dodała też, że informację o tym, że u biznesmena mieszkającego blisko plaży odbywają się imprezy z udziałem nastolatek, i może to mieć związek z zaginięciem Iwony, usłyszała zbierając informacje w jednej z dyskotek w Sopocie. „Ja, słysząc taką plotkę, zadzwoniłam do Krzysztofa Rutkowskiego. Żeby może to sprawdził. Ale jasno powiedziałam mu, że to plotka. Nasz kontakt w tej sprawie się zakończył. Potem, gdy ukazał się artykuł prasowy, zadzwoniłam do Rutkowskiego, aby powiedział, czy nie o mnie mowa. Ale nie potwierdził tego, więc nie interesowałam się tym dalej. Ja nie zamieszczałam na stronach internetowych żadnych informacji dotyczących Iwony Wieczorek, Mariusa O. ani Krystiana H. (…) Nie używałam nigdy żadnego nicku Lidia90 ani Meduza. Nigdy nie zamieściłam takiego wpisu na żadnej stronie, i nie wiem, kto umieścił ten wpis. Przekazałam to tylko jako plotkę Krzysztofowi Rutkowskiemu (…)”.

Kobieta zeznała, że kilka dni przed jej przesłuchaniem kontaktował się z nią Rutkowski, aby porozmawiać o tych wpisach: „Powiedziałam mu, że nie pamiętam żadnych wpisów, bo ich nie robiłam, i że już wyjaśniliśmy ten temat. Odpowiedział, że faktycznie (…)”.

Tymczasem Krzysztof Rutkowski przedstawił to tak: „Pamiętam, że rozmawiałem z dziewczyną, która posługiwała się nickiem Lidia90, może nawet kilkakrotnie. Zamieszczała ona informacje o Iwonie Wieczorek, że miała brać udział w spotkaniach u Mariusa O. (… ) Nie mam już do niej numeru telefonu. (…) Po rozmowie z nią udałem się do Mariusa O., który mi osobiście zaprzeczył, aby organizował jakiekolwiek spotkania, podczas których Iwona Wieczorek miałaby trudnić się prostytucją. Ja mu uwierzyłem (…)”.
#magdazuk #wykop
  • 11
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111: bo to jest kpina. Niestety do policji często idą ludzie z prozaicznych powodów jak np. szybka emerytura, nie znają się na swojej robocie i im się nie chce. Nie wierzyłam, że rozwiążą te 2 sprawy, a obie były do rozwiązania.
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111: Z kim, kiedy i jak często przebywała Magdalena Żuk w Zatoce Sztuki Beach Club? Od kiedy naprawdę znała Markusa? Czy Kamil Ch. był jej "znajomym" - czy byli w tak bliskich relacjach? Czy środowisko wrocławskie znało się z sopockim?- w najgorszym tego słowa znaczeniu. Kiedy wiadomo będzie kto jest właścicielem klubu, a winny będzie nie tylko jego manager? To początek nowych pytań...
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111: Kolejna prośba o objęcie nadzorem.... Fundacja Na Tropie, fragment: "O co chodzi wyjaśnia list, jaki przyszedł do naszej redakcji od dziewczyny, która pracowała w jednym z sopockich klubów. Iwona prawdopodobnie znalazła się w pewnym momencie swojego życia w kręgu zainteresowania ludzi, którzy wiele mogą. To ludzie z trójmiejskiego półświatka, powiązani z politykami, policją i pracownikami wymiaru sprawiedliwości.

– W tę sprawę są uwikłani ludzie spoza świata przestępczego. Ale żeby
  • Odpowiedz
@SillySweet: Były i nadal są, jak będzie wola polityczna....więc nigdy, niestety. Podobno mamy charakterologicznie coś z Włochami wspólnego, no, na pierwszy rzut oka widać, że "ośmiorniczki". Ośmiorcica to taka jedna i spójna a tu chyba kilka rywalizujących.
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111: No cóż Rutkowski zawsze robi wiele szumu a nic z tego nie wynika. Mimo wszystko to co jest napisane w tym poście wydaje mi się mało prawdopodobne, aczkolwiek fakt jest taki, że mieszka tam w pobliżu biznesmen Marius O. Policja wykazała się w tej sprawie bardzo dużą niekompetencją, czyrobiła to celowo? Trudno powiedzieć. Ale nawet biorąc pod uwagę, że za zaginięciem dziewczyny stoją jej znajomi to celowych zaniedbań policji
  • Odpowiedz
@Kadej: to za duża sprawa, żeby ją spłycić do kłótni koleżanek. Telefon chłopaka też logował się w kilku miejscach, co chciał zataić... były chłopak też chciał zataić to i owo, to samo osoby, które znały IW bądź bywały w tym samym Dream Clubie, nagle doznały amnezji. A inni chętniej mówili i pisali na forum o Mariusie O. To jednak mieszkańcy Sopotu i Gdańska. Boją się, by nie spłonąć w swoich
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111: Ten biznesmen prawdopodobnie uczciwą osobą nie jest. Tylko pytanie czemu miałby porwać Iwonę? Był kiedyś chyba w TOP10 najbogatszych ludzi w Polsce, więc pieniądze ze sprzedania Iwony za granicę to dla niego nic, a zawsze ryzykuje tym że pójdzie za kraty. I w te imprezy u niego też ciężko uwierzyć, mama Iwony mówiła, że kiedyś widziały Mariusa O. i jej córka krytycznie się o nim wypowiedziała, poza tym uczestnicząc
  • Odpowiedz
@Kadej: http://e-reporter.pl/2017/01/06/sprawa-iwony-wieczorek-uprowadzona-o-letnim-poranku/ Tu jest wszystko... oni się wszyscy znali włącznie z Mariusem O, który zaprzeczył jak inni.... nic nowego. Matka powiedziała, co wiedziała. IW napewno znała Krystka i innych, co na nich miała, może się dowiemy. Oby wszyscy nie zginęli jak Krystian H. Dla milionera jedna więcej czy mniej, ale mógł mieć kaprys, resztę zlecić ludziom... albo chcieć uciszyć. Wydanie kogokolwiek to efekt domina.
  • Odpowiedz