Wpis z mikrobloga

Jakiś pomysł co zrobić z dokuczliwym sąsiadem? Niedawno co wynajęliśmy mieszkanie i się wprowadziliśmy i cały czas gość słucha metalu, głośnej muzyki, do tego skacze, tupie. Teraz pisząc ten wpis mam w domu dyskotekę. Dziewczyna dzwoniła na policję ale gość nie otwiera drzwi. Skarga wysłana do spółdzielni ale dalej nikt z tym nic nie zrobił. Dziwię się, że z sąsiadów nikt nic nie robi, bo aż cały blok huczy, a szkło w starej meblościance się trzęsie i brzęczy.

Dziewczyna raz nie wytrzymała i poszła do niego, to powiedział że ma gorszy czas. Gdy poszła drugi raz nawet jej nie otworzył tylko zwyzywał ją i kazał dzwonić na policję.
Najgorsze jest to, że to się dzieje codziennie, dzień w dzień, można nerwicy dostać. Czasem w dzień jest cisza to zaczyna koncert o 22 albo później...
Serio nie wiem co robić. Wszystko dzieje się w #katowice

Gość nie wydaje się być normalny, jakiś kuc z długimi tłustymi włosami.

#mieszkanie #mieszkania #sasiadcwel #zalesie
  • 35
@szasznik: to gdzie indziej mogę zadzwonić jak nie na policję i do dzielnicowego którzy mówią, że po 22 mam dzwonić? Spółdzielnia też nic nie robi z problemem.
@perkaman: Jestem zbyt miękka fajka żeby spuścić mu #!$%@?, zresztą bałbym się że ten #!$%@? zrobi coś mi albo różowemu później.
@Lapidarny: Jest trochę skuteczniejsza opcja. Jak wpiszesz - "zakłócanie spokoju w dzień" - w googlach to artykuł powinien ci wyskoczyć.

W skrócie:
- dzwonisz na policję, opisujesz sprawę, prosisz o interwencję
- spisanie notatki służbowej + wniosek do sądu
- wystąpienie do Sądu Rejonowego z powództwem o immisję

Można to powtórzyć X razy - dla lepszego materiału dowodowego.

Art. 144. Zakazanie właścicielowi immisji

Dz.U.2017.0.459 t.j. - Ustawa z dnia 23 kwietnia