Wpis z mikrobloga

skąd ludzie mają tyle energii do życia?
Ja wstaję o 16 i jestem zmęczony, #!$%@? nic mi się nie chce. Nawet śniadania zrobić. a inni? A inni rano biegają, potem spotkanie ze znajomymi na śniadaniu, praca, wolontariaty, wycieczki, wieczorami imprezy.
a potem spotykasz taką laskę która żyje pełnią życia i wiesz że za #!$%@? jej nigdy nie dogonisz i nie nadążysz jej tempa. Żeby się z taką spotkać to ja potrzebuje tydzień zbierać energię.
  • 31
@zloty_wkret kiedys robilem 12h dziennie i czulem sie lepiej niz teraz kiedy pracuje po 6. Jak nie chces byc #!$%@? jak jezus do krzyza do wstawaj wczesniej... ja wstajac o 6 rano mam wiecej energi niz o 8czy 9.
Od roku nie jezdze na rowerze i jak wsiadlem miesiac temu i zrobilem 120km to czulem sie jak krzysiek krzyczacy po imprezie ze juz wiecej gorzoly nie bedzie pil.
Wczesniej jezdzilem 15-20k rocznie.
@zloty_wkret: Sprawdź sobie różne markery zapalne w krwi. Może masz jakiś przewlekły proces zapalny w organizmie. To sprawia, że nawet jak odpoczywasz, to Twój organizm walczy.
Ja mam coś takiego z powodu SM i IBS, jak biorę kortykosteroidy, które osłabiają układ immunologiczny to mam 1000x więcej energii (niestety przegięcie w drugą stronę też nie jest dobre).
Równie dobrze mogą być hormony, tarczyca.
@zloty_wkret ja im później się kładę spać i im dłużej śpię tym mniej mam energii i jeszcze do tego głowa mnie boli od rana. Kładź się spać wcześniej i śpij odpowiednio długo dla swojego organizmu. Do tego miej cel na rano typu bieganie, albo umów się z kimś na 9, łatwiej się wtedy wstaje.