Wpis z mikrobloga

Jakie jest ograniczenie czasowe dzwigni na bitmarket? Wszyscy na tagu #btc #bitcoin chyba wierzymy ze cena w dluzszym okresie bedzie rosla, wiec jedynym powodem czemu wszyscy nie trzymaja longa jest czas. W zwiazku z tym, gdzie mozna dac dzwignie na jak najdluzej?

Przy okazji zeby nie zasmiecac jeszcze mocniej tagu, Ci ktorzy odkladaja w btc mniejsze sumy 200-400 pln/msc, odkladacie na gieldzie do powiedzmy 1k i wtedy transfer na portfel? Bo czesciej to chyba nie ma sensu, placenie 5-10% fee mija sie z celem, a z drugiej strony wszyscy mowia ze trzymanie na gieldzie niebezpieczne ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ja chyba bede przelewal co jakies ~2k
  • 7
@Aqwrc: nie ma co trzymać tyle dźwigni jak jest trend boczny bo cię fee zeżre + może niepotrzebnie wyzerować.
Co do trzymania na giełdzie: zależy tylko od ciebie na ile czujesz się bezpiecznie. Giełda może zostać hacknięta lub się zwinąć w każdej chwili niezależnie czy trzymasz dzień czy rok, ale obecnie są raczej bezpiecznie (chociaż ostatnio się btc-e zwinęło)
@Aqwrc: nie graj na dźwigni gdy jesteś początkujący. Stracisz zapewne wszystko. Sam zanim nauczyłem się jako tako grać przewaliłem sporo kasy. Nie wiesz kiedy przyjdzie wieksza korekta, a wtedy cala dziwgnia sie zamyka. Ktos mi powie ze mozna stop loss ustawic, ale na tak plytkim rynku jak bitmarket to sie nie oplaca.