Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, szukam gry planszowej na dwie osoby, żeby pograć z dziewczyną. Do tej pory grywaliśmy w:
- Wsiąść do pociągu - ale jednak zdecydowanie lepiej gra się w większym gronie,
- 7 cudów świata: pojedynek - absolutny hit,ale jednak po ok. 50 partiach trzeba znaleźć coś nowego
- Patchwork - jak wyżej
- Gejsze - niby spoko, ale mam wrażenie że za dużo o zwycięstwie decyduje tu przypadek

Na tę chwilę szukamy czegoś na dłuższą rozgrywkę, raczej nie kooperacja bo wolimy grać przeciw sobie. Może być o większym stopniu skomplikowana, z tym że różowy jest wzrokowcem i gra musi być ciekawa wizualnie. Największy problem jest z tym że nie przepada za klimatami fantasy/SF przez co odpada sporo ciekawych dla mnie gier.

Może macie jakieś sugestie? Co się u was sprawdza z gier dwuosobowych?

#grybezpradu, #gryplanszowe
  • 17
@Wajdelota: Zimna Wojna, ale jest trudna do zdobycia. Dalej Pola Arle, Dominion, Tzolkin, Terraformacja Marsa, może Zamki Szalonego Króla Ludwika. Z wymienionych w wątku zapomnij o Terra Mystica, Smallworld (słabo działają na 2 osoby) i o Pandemii (to kooperacja). Ogólnie pech taki, że najlepsze gry 2-osobowe są w klimacie fantasy SF, np. Summoner Wars, Epic, Star Realms, Ascension, Star Wars: Rebelia, Wojna o Pierścień i wiele innych, podaję tak dal informacji,
@Wajdelota: Z gier dwuosobowych świetny jest Rój. Szybka, prosta gra logiczna, która z czasem staje się wyraźnie taktyczna.
Pomyśl jeszcze nad Neuroshimą Hex. Świetna gra i nawet jeśli tematyka wydaje się średnio pasująca, to jej nie czuć tak w trakcie gry. Swego czasu mój różowy też nie trawił żadnych gier wojennych czy w klimatach s-f, a w neuroshimę grała chętnie wiele razy i w ogóle jej do głowy nie przyszło, że
@Wajdelota: Jaipur jest bardzo fajny. Dodatkowo Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec jest bardzo fajnym i ładnym, trochę uproszczonym wariantem dużej Agricoli przeznaczonym dla 2 osób, również polecam. Ewentualnie pełna Agricola też powinna się sprawdzić. I Pola Arle, ale w to nie grałem, aczkolwiek dużo osób mi polecało, więc u mnie jest na liście zakupów ;)
@venomik: Claustrophobia...zaciekawiłeś mnie tym tytułem. Gierka ma już chyba swoje lata. Możeszpowiedzieć coś więcej na jej temat? Nie "zestarzała" się już zbytnio, dalej daje radę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak jest z ciężkością tytułu, gierka dla początkujących czy już bardziej zaawansowanych graczy?

Po lekkim researchu wśród krytycznych opinii:
"Coz, gra dla poczatkujacych i dzieciakow - czyli osob, ktore nie czuja sie mocno w minimalnie bardziej skomplikowanych rozgrywkach.