Wpis z mikrobloga

@arkadikuss: nie wiem czy jesteś odpowiednią osobą by ci to pisać ale w waszym projekcie martwi mnie jedno
cały czas mówicie "patrzcie jakich mamy ludzi od dublarzu" i używacie takich fajnych, ładnych słów jak
"szczegółowo, uhonorować, fani, non-profit" jednak nie mówicie o tym co jest chyba najważniejsze
główny wątek gry i fabuła
tak wiem - 11 lat przed gothiciem ale to tylko tyle chyba
mam wrażenie że cały projekt trzyma wypływa na górę tylko dlatego że nostalgia i
  • Odpowiedz
@arkadikuss: Kiedy jakieś info o fabule? W filmie mówisz, że nie można na razie mówić o żadnej konkretnej dacie wydania, ale chyba wiadomo, czy to będzie raczej za rok czy za 5 lat?
  • Odpowiedz
@takinick: spokojnie, gra była zrobiona rok temu, dogrywali dubbing, ale za wcześnie żeby mówić o dacie wydania. Pół roku później na streamie robili tekstury, teraz robia dubbing ALE WIESZ, za wcześnie żeby mówić o dacie wydania. Radzę również nie pytać przypadkowo o postępy prac czy o datę wydania bo wiesz, non-profit i w ogóle big deale( ͡º ͜ʖ͡º)
czekam na końcówkę 2018, może wtedy dla
  • Odpowiedz
@Qwertyzxcv: Wszelkie ogólne informacje są na stronie głównej, a treść głównego wątku nie jest Wam podawana umyślnie, ponieważ każde z wydarzeń w rozgrywce (początek, spotkanie z twórcami bariery, losy bohatera) przeplatane są zwrotami akcji. Rozmowa o jakichkolwiek konkretach od razu powodowałaby zniszczenie, lub przynajmniej zmniejszenie szykowanych tu i ówdzie niespodzianek.
NIGDZIE nie mówimy 'jakich to mamy ludzi od dublarzu' - powiedzieliśmy tylko, że zależy nam na uhonorowaniu seniorów, którzy są
  • Odpowiedz
@123456123: >z problemem, że w połowie gry miałeś tego złota tysiące sztuk i nie było co z nim zrobić?

Przecież z tym ma problem większość gier, i jest to problem trudno do rozwiązania
ale wiesz, na początku jesteś nikim to cię nie stać, ale potem jesteś #!$%@? smokobójcom więc raczej jest to realne że stać cię na wszystko.
Można by się tam pobawić w jakiś barter albo w coś jak wojskowa amunicja w Metrze gdzie potem nie miałeś problem z posiadaniem zbyt dużej kasy, bo sama kasa (wojskowe ammo ) służyło jako mocniejsze
  • Odpowiedz
@Qwertyzxcv:
1. Kasa - słuszna uwaga, jednak w takim Metro mimo wszystko (nawet nie używając pieniędzy jako 'lepszej' amunicji) odczuwało się pewien rodzaj presji przed jej wydawaniem. W wypadku naszej reformy chodzi zresztą też bardziej o względy 'realistyczno-estetyczne' (jak śmiesznie by to nie brzmiało). Czyli, że za zadanie zamiast 50 sztuk złota dostajemy 25, ale jednocześnie piwo też jest dwa razy tańsze. Tego typu minimalistyczna drobnostka, z małym urzeczywistnieniem aby gracz nie nosił przy sobie 12 tysięcy sztuk złota.
2. W kwestii trailera-prologu. Zgoda, jednak szczerze powiedziawszy chciałem zwlekać z tym możliwie jak najdłużej - do montażu filmów mamy tylko 2 osoby (i to też nie zawsze) w związku z czym określiłem priorytety jako zamknięcie kwestii seniorskiej (projekt niejako bardziej dla nich, tylko przemycony przy okazji DK) i odpowiedź na te pojawiające się non-stop pytania (i w Polsce i za granicą). Miałem nadzieję, że materiał w stylu o którym mówisz będzie mógł być zrealizowany w bardziej 'zaawansowanym', przystępnym czasie, ale myślę że Twoja opinia nie jest odosobniona i warto to zrobić już w najbliższym kwartale.
Dla uporządkowania - chodziło Ci o ten materiał apropo Elexa? https://youtu.be/V49zoTH2pvM
3. Stary, to nie jest kwestia braku doświadczenia w gamedevie - przecież nawet 'doświadczeni' gamedeveloperzy (nie szukając daleko nawet Piranha) popełnia takie, lub inne błędy - czy to promocyjne, czy w założeniach.
Tutaj jeszcze większym problemem jest BRAK ludzi do pomocy - tak naprawdę trzonem, który ciągnie projekt do przodu są 4, 5 osób - reszta pomaga dorywczo, raz częściej a raz mniej. Poza tym masz tu towarzystwo mieszane - zarówno weteranów branży, jak i utalentowane osoby zielone jak
  • Odpowiedz
@123456123: tzn miałem na myśli ten trailer https://www.youtube.com/watch?v=TBLzNYsKPb0
ale po prostu chodziło mi o takie konkretne wyjaśnienie

no discorda mam, przeważnie używam go do komunikacji głosowej w grach ale można to zmienić
ew jakiś fejsbunio, mejle jakoś mnie nie kręcą chyba że wymyślicie jakiś inny sposób to nawet mogę to ugryźć
ale jak widać jestem krytyczny, motzno
tbh zawsze byłem po drugiej stronie barykady (tj : morrowind ) ale hej,
  • Odpowiedz