Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam - co decyduje o tym, że dana piosenka będzie grana w radiu przez dłuższy czas. O co mi chodzi - ostatnimi czasy słuchałem sobie rmf.fm [sic!] i radia zet [sic2!] - wiem, nie zbyt dobry gust ;) ot, tak się złożyło. Obie radiostacje kręcą się mniej więcej w tych samych klimatach. Co mnie dręczy - są piosenki (głównie lata 80', początki 90'), które cały czas się powtarzają (czasem Queen, Madonna, Blondie, Edyta Bartosiewicz, Varius Manx, itd.). Sezonowo pojawiają się nowości, które są grane przez kilka tygodni, czasem miesiąc, może dwa, a potem znikają i pojawiają się kolejne (przetykane "wiecznymi hitami"). Ale raz na jakiś czas taka "nowość" wpada na stałe do repertuaru (np. Nelly Furtado). Co o tym decyduje?

#spokojnemysli
  • 12
@bardzospokojnyczlowiek: Zacznijmy od tego, że źle użyłeś 'sic!'. Radiowcy powiedzieli mi, że są robione badania rynku co i o której porze ma lecieć. Koryguje się to o udział polskich piosenek. Można to zauważyć, że cyklicznie pojawiają się pewne piosenki o określonych porach. Np. wtedy, kiedy większość ludzi jedzie do/z pracy.