Wpis z mikrobloga

AD 2009. Po zdanej maturze postanawiam sobie dorobić jakieś grosiwo i zatrudniam się jako... operator SMS Premium.
Praca polega na, nie będę #!$%@? owijać w bawełnę, ciągnięciu hajsu z frajerów. Było kilka działów:

-Wróżki - chyba każdy się z tym spotkał
-Dział erotyczny - Tłumaczyć nie trzeba
-Dział rozrywkowy - taki Tinder za sms-y. Oczywiście randki nigdy do skutku nie dochodzą, chodzi tylko o zrobienie Cię na gruby hajs.

Każdy z działów miał szablony SMS. Celem było zawsze to, by klient napisał jak najwięcej wiadomości. Czyli np. przy wróżbach jeśli ktoś podłapał bakcyl i odpisał to się mu pisało jakieś tam nędzne ogólniki, żeby dopytywał o szczegóły. Na wróżce najwięcej kasy dało się wyciągnąć ze zdesperowanych kobiet które pragnęły bogatego i przystojnego męża. Czasami konwersacje dobijały do kilkunastu SMS-ów po 3,66 każdy.

Najwięcej beki miałem w dziale rozrywkowym. Ten dział to był istny festiwal przegrywu. Konwersacje były niemal w 100% przypadków z nieśmiałymi facetami, którzy cipki chyba w życiu na oczy nie widzieli. Bakcyl reklamowy polega na wiadomości coś ala "Hej, jestem Ania23 i pragnę Cię poznać. Pisz MILOSC na 7283". Te rozmowy to była żyła złota dla operatora telekom i dla nas. Wyobraź sobie taką tinderową / messengerową konwersację, gdzie niebieski za KAŻDĄ wiadomość płaci 3,66 zł. Ta Ania22 to też nie była żadna Ania tylko facet który dosłownie pękał ze śmiechu przed ekranem komputera xDDDD

Pracowałem tam ledwie 5 miesiecy, a za ten czas jednego przegrywa zrobiłem na prawie 6000 zł. Drugiego na ponad 3000. Zawsze ta sama śpiewka tj. gadałem z nim o pierdołach, ustawiałem na "randkę", a tuż przed randką mówiłem że bardzo mi przykro ale coś tam coś tam. Ci faceci byli tak tępi, że się nie poddawali nawet po szóstej takiej akcji pod rząd.

Często stosowaną techniką była też zmiana numeru SMS. Np. zamiast z 73xx zaczynam pisać z 79xx. Różnica pozornie nieduża, w praktyce ten drugi numer jest 3 razy droższy za jednego SMS (73xx - 3 zł netto, 79xx - 9 zł netto / szt.)

Czy żałuję? A w żadnym wypadku. Jak ktoś jest tak głupi żeby wydawać tyle kwitu na Anię22 z czterocyfrowego numeru premium rate to mi go nie żal xD Prowizji od tych SMS-ów mialem chyba 4% więc taki przegryw to była żyła złota także dla mnie.

Tak wiec wykopki... to że się nie całowaliście w wieku 23 lat to naprawdę nic.

#przegryw #tfwnogf #stulejacontent #pracbaza #gownowpis #coolstory
Pobierz E.....e - AD 2009. Po zdanej maturze postanawiam sobie dorobić jakieś grosiwo i zatru...
źródło: comment_V1JvXAToBIOZYY49l8yS0Uv5C3FnOM7y.jpg
  • 19
@MandarynWspanialy: potem robiłem w telekomie na infolinii. Ci co wysyłają takie ilości tych SMS-ów zawsze płacą rachunki w terminie. Ba, robią nawet nadpłaty do przodu na ten cel - normalnie jakbyś #!$%@?ł np. 500 zł ponad abonament za SMS premium to Cię operator zablokuje i zażąda zaliczki. I to nawet jeśli nie ma jeszcze faktury.

Oni dobrze wiedzą ze te SMSy kosztują #!$%@? dużo kasy.
@MandarynWspanialy: Chłopie każda branża na czymś żeruje. Branża automotive na potrzebie szybkiego przemieszczania się. Branża rozrywkowa na potrzebach rozrywki. Branża nikotynowa na uzależnieniu od nikotyny :D

Nie ma co się rozczulać nad przypadkami skrajnej głupoty. Już więcej empatii mam wobec dziadka który nieopatrznie nabije rachunek na audiotele, niż na mlodym, pozornie ogarniętym typie który będzie wydawać 1000 / miesiac na gadanie z laską która nawet nie istnieje.

Nie owijam w bawełnę
@Esubane: gówno prawda. Naciągasz fakty jak zawodowy oszust, którym właściwie byłeś. Biznes, przynajmniej ten uczciwy, nie opiera się na żerowaniu na ludzkich brakach i potrzebach, tylko na dostarczaniu produktów bądź usług które mają pomagać zaspokoić te potrzeby. Twoje 'uslugi' niczego nie zaspokajały a jedynie tworzyły fałszywa iluzje zaspokojenia tych potrzeb. Kiedyś zdarzyło mi się przepracować kilka dni na podobnym stanowisku, gdzie też wciskało się ludziom stek bzdur, żerując na ich lenistwie
@MandarynWspanialy: Umiem to wyczuć, bo np. z akwizycji domokrążnej Cyfry+ uciekłem po 3 godzinach szkolenia. Nażelowany fagas wbijał z butami do domów obcych ludzi i im robił sieczkę z mózgu, tylko po to by im sprzedać usługę po cenie 3x przekraczającej tę w punkcie. 600 zł za montaż i aktywację, niezłe jaja :D A jak ktoś nie chciał to koleś normalnie tych ludzi obrażał.

Te akwizycje MLM to w ogóle jest
@gadatos: dalej żyła złota tylko się metody zmieniają. W ostatnich 4-5 latach prawdziwą plagą były sms-y premium przychodzące - wystarczyło raz na coś odpisać albo kliknąć i zaczynały przychodzić trzy na tydzień po 6,15 sztuka; ludzie mający abonament kapowali się najczęściej dopiero po otrzymaniu faktury. Wyjątkowo wredna odmiana tej usługi to WAP-Billing, który nie wymaga nawet zgadzania się na cokolwiek i wysyłania SMS-ów - wystarczy samo kliknięcie w link.

Na to
@Esubane: Ta opcja z witaj włączyłeś ..... jest mi znana coś tam wiem jak zarabiać na premkach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) ale ta wersja z odwróconą psychologią jest nielegalna. Niebezpiecznik o tym pisał, nawet w zakopanym złapali cała szajkę związaną z tą metodą. Operatorze już mieli ostro #!$%@? przez to, teraz prężnie