Wpis z mikrobloga

  • 7
Jaki rpg typu paper&pencil nada się dla początkujących? Rozgrywka na 3 osoby, fajnie gdyby był dostepny podręcznik w PDF do pobrania za darmo (lub za niewielka opłatą), możliwie po polsku, ale niekoniecznie, z angielską też sobie poradzimy.
Gatunek dowolny, fantasy, steampunk, cyberpunk itp. zawsze w cenie.
#rpg #grybezpradu
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@wytrzzeszcz "zielony nos" wygląda zachęcająco, na pewno spróbujemy :D
Ja to bym chciał tak pograć w jakieś gry, gdzie budowanie postaci zajmuje nawet całą sesję i potem jakieś kampanie itp itd ale nie mam ekipy, a z obcymi nie chce grac bo nie znam sie xd
  • Odpowiedz
@Arveit: Nie lepiej zagrać w starego dobrego Dungeons & Dragons? Podręczniki fruwają w sieci w PDF (na chomikuj są), mechanikę dostosowujecie do tego jak Wam wygodnie. Świat rozbudowany i bardzo plastyczny.
  • Odpowiedz
@Arveit: jezeli liczysz na duzo walk, to unikaj DnD przy takiej ilosci osob, to jest idealny system dla 4 osobowej druzyny + MG, ale 2 osoby to tak srednio, chyba, ze albo gracze sa zaawansowani i wiedza jak porobic hybrydowe postacie albo planujesz duzo storytellingu, a malo walki albo chcesz odejsc od sztywnych zasad DnD i dostosowac poziom trudnosci i roznorodnosc pod konkretne postacie

z tych popularniejszych:
Neuroshima
World of
  • Odpowiedz
@Arveit: Neuro odradzam na start, chyba, że macie ciśnienie na uniwersum. Polecam Warhammer 2nd edycje, mechanika prosta i satysfakcjonująca, świat intuicyjny. Jakbyś chciał by coś pomóc czy nakierować śmiało dawaj znać tu lub na PW.
  • Odpowiedz
@Arveit: Wbrew pozorom Pathfinder nie jest tak skomplikowany jeśli na początku będziecie się trzymać samego core rulebooka. A jest dostęp do wręcz przytłaczającej ilości opcjonalnego materiału. Minus taki że wszystko po angielsku.
  • Odpowiedz
@Arveit: chętnie bym się doczepił pod kogoś z Krakowa, zawsze chciałem się pobawić w jakieś podręcznikowe rpg a nigdy nie miałem z kim :( wszyscy znajomi zajmują się nauką albo zarabianiem pieniążków a nie pierdołami
  • Odpowiedz