Wpis z mikrobloga

@Rabusek: 13k na DG to jest jakieś 10k na czysto. No i to są górne widełki, żeby je dostać trzeba pewnie spełniać wszystkie wymagania z nadmiarem. Realnie można pewnie z 10k na fakturę dostać czyli 7-8k na czysto zależnie od ZUSu.
@Rabusek: po takim ogłoszeniu już wiadomo, że zatrudniony będzie ktoś z sektora finansowego. Podobne stawki są dla testerów w teleinformatyce, no ale tam bez studiów dosyć trudno ;)
No, bo programiści15k to wszyscy na uopie ;)


@Rabusek: ale 15k to przyjęło sie rozumieć "na czysto", nie?

HP alm to bugtracker, dwa lata doświadczenia to nic, a angielski to oczywisty wymóg.


@Rabusek: preferowane 4+ więc z dwoma latami dostaniesz pewnie bliżej dolnych widełek co nie jest jakąś zawrotną suma jak na stolicę.

Popatrz na oferty dla automatyków: 70-100zł/h, zazwyczaj 3-4 lata doświadczenia wymagane.
@Rabusek: ale 15k to przyjęło sie rozumieć "na czysto", nie?


@math3: No mi sie właśnie wydaje, że netto, a nie "na czysto" :) Stąd często śmieszki z programistów bo wystawiają fakturkę, a realnie zarabiają mniej.

No ale nic, nadal podtrzymuje, że #testermanualny15k coraz bliżej, niezależnie od tego ile doświadczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś to trzeba było umieć programować! #pdk
No mi sie właśnie wydaje, że netto, a nie "na czysto" :) Stąd często śmieszki


@Rabusek: netto to właśnie jest "na czysto", przed odjęciem należności to brutto
@Rabusek: HP QC to zadne czary, wymagania jakies nieszczegolne. Serio tyle zarabia sie na testowaniu? Tylko pytanie jakie to testowanie? Czytasz functional spec. i jedziesz z szukaniem bledow w dzialaniu programu czy szukasz bledow w kodzie?
@bacanahali: w sensie przechodzenie test kejsów w 99% i reprodukcja bugów, tak ta praca wygląda, jakie czytanie speca xD on jest dla devów i pmów lol, my dostajemy już user story a nie spec xD
w sensie przechodzenie test kejsów w 99% i reprodukcja bugów,


@bacanahali: najprzyjemniejsza rzecz (jezeli feature/solution owner nie #!$%@?ł opisów testów). To robota dla małpy, az sie za glowe zlapałem, ze taką forse za to płacą.

a functional spec. to ja zawsze czytam, bo zazwyczaj przy tej lekturze (zanim zrobiona jest implementacja), juz widze, co nie bedzie działać albo o czym zapomnieli.
@bacanahali: no może ;) Ja widzę że zarobki testerów szybują coraz wyżej, nie wymaga sie nawet znajomości kodowania dla manuali, czasem tyko SQL.

A co do HP QC - niby pierdoła, ale wiesz jak ciężko zdobyc w tym doswiadczenie? A lokalnie tego nie postawisz.