Wpis z mikrobloga

@lronman: W jaki sposób nieposiadanie dzieci miałoby dyskredytować czyjąś ocenę tego programu? Swoją drogą nie kojarzę ani jednej znanej mi normalnej rodziny, która zdecydowałaby się na drugie dziecko dzięki 500+. Tylko patologia widzę, że jest w siódmym niebie. Normalny człowiek umie sobie przekalkulować, że to 500 złotych miesięcznie to wcale nie jest dużo na utrzymanie dziecka do 18 roku życia w dobrych warunkach oraz że za niedługo źródełko może wyschnąć.
  • Odpowiedz
@lronman ja 500 biorę na dziecko. Co prawda pracuje w Norwegii i zawsze tam brałem pieniądze na dwójkę moich dzieci. Kiedy jednak w Polsce powstał program 500 plus Norwegowie wysłali mi pismo, że zabierają mi dodatek na to drugie dziecko i że mogę sie starać o 500 zł w Polsce. Byli bardzo szybko poinformowani.
  • Odpowiedz
aby rząd mógł komuś dać to komuś musi wcześniej zabrać.


@fishery: tzw. myślenie zdroworozsądkowe, czyli logika z pgr'u
Oczywiście ujemny przyrost demograficzny oznacza, że państwo da ci emeryturę, bo dodrukuje pieniędzy. Oh, a może będzie musiało komuś zabrać...?
I do wojska, bronić twojej dupy pójdą roboty wyprodukowane w Mielcu.
  • Odpowiedz
@lronman: dalsza rodzina nie pracuje, tylko pobiera pieniadze za kilka gowniakow i cos jeszcze.Lacznie wychodzi powyzej 2tys-2,5k. Nie mam gowniakkow, mam w dupie ze rozprowadzaja pieniadze.Modle sie kazdego dnia tylko zeby polska #!$%@? w sciane o nazwe ,,ekonomia'' A bedzie to mocne i bolesne #!$%@? dla niektorych pasozytow, ja wtedy bede oczywiscie siedzial z popcornem, albo tutaj albo w lepszym swiecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lronman Sebastian i Karyna rozmnażają swoje gównogeny w postaci Brajana i Dżesiki i dostają za to 500zł. A oczywiście są to pieniądze wzięte z zapłaconego przeze mnie podatku czy to PIT czy to VAT. I te pieniądze lecą do kieszeni patologii zamiast na drogi, szpitale, policję, edukację...
  • Odpowiedz
Dlaczego mnie to nie dziwi, że najwięcej negatywnego do powiedzenia o programie 500+ maja kawalerowie bez dzieci mieszkający na garnuszku u rodziców


@lronman: Może dlatego że to właśnie oni płacą najwięcej do budżetu, a nie otrzymują prawie nic. Jak patrzę na to że miesięcznie państwo kładzie łapę na mojej kasie, zabierając jakieś 1500 zł zanim je jeszcze zobaczę, a potem jeszcze dokładając prawie 1/4 ceny produktów które kupuję w postaci
  • Odpowiedz
@fishery: tzw. myślenie zdroworozsądkowe, czyli logika z pgr'u

Oczywiście ujemny przyrost demograficzny oznacza, że państwo da ci emeryturę, bo dodrukuje pieniędzy. Oh, a może będzie musiało komuś zabrać...?

I do wojska, bronić twojej dupy pójdą roboty wyprodukowane w Mielcu.


@klikus: Tak, myślenie zdroworozsądkowe. Czyli bardzo pragmatyczne:
-Nie liczę na żadną emeryturę/rentę. Widząc co na przestrzeni lat się odstawia w tym kraju w temacie emerytur odkładam sobie sam.
-Przy
  • Odpowiedz
@lronman bo #!$%@? nas to że mamy sposnorowac komuś życie. Planując gowniaka bierzesz pod uwagę swoją sytuację finansową. Nie stać cię to patrzysz czy guma nie pęka dwa razy, a nie liczysz na pomoc państwa.
  • Odpowiedz
Oczywiście ujemny przyrost demograficzny oznacza, że państwo da ci emeryturę, bo dodrukuje pieniędzy. Oh, a może będzie musiało komuś zabrać...?


@klikus: Tyle że jeśli miałby być to program prodemograficzny to ta kasa byłaby tylko na NOWO NARODZONE dzieci, a nie na te które już żyją (bo one już żyją, więc można o nich zapomnieć i się nie przejmować z tego punktu widzenia).
  • Odpowiedz