Wpis z mikrobloga

@lronman mnie to trochę boli bo ten program nie ma żadnych górnych progów kwotowych. Nie mam ochoty składać się na 500+ dla osób zarabiających 10x więcej niż ja.

Powinni zrobić jakiś górny próg, np 2500 zł na osobę (10 tys. w przypadku rodziny 2+2). Osoby o takim dochodzie nie potrzebują tego. U mnie w pracy ludzie sobie pobrali nowe auta na raty tak by rata wyszła ok 500 zł. Radzili sobie
  • Odpowiedz
@lronman: żonaty z dwójka dzieci here. Tez jestem przeciwny. Człowiek powinien sam dysponować pieniędzmi. Obecnie Państwo zabiera ludziom ciężko zarobione pieniądze w podatkach
  • Odpowiedz
Jest niż, bo to echo ostatniego niżu


@Shatter: rewelacja!
A rosnąca ilość rozwodów jest echem rosnącej ostatnio ilości ślubów.
Teraz mogę umrzeć.
  • Odpowiedz
nje wiem czy mas pojęcie


@Shatter: sam nje wiem. A ty mas?
Bo rozumiesz chyba, że raport z podjętych działań można w tej sytuacji stworzyć za 20 lat?
Prędzej pewnie będzie można obliczyć jaki jest koszt programu w kontekście zwracanych vatów, akcyz, innych podatków, almentów wziętych nie z funduszu, obniżenia szarej strefy.
Można też dywagować o politycznych niuansach związanych z kulturową rolą płci, etc
500+ jak każdy pojedynczo omawiany element,
  • Odpowiedz
Dlaczego mnie to nie dziwi, że najwięcej negatywnego do powiedzenia o programie 500+ maja kawalerowie bez dzieci mieszkający na garnuszku u rodziców xD


@lronman: Pewnie dlatego, że płacą na cudze dzieciary.
  • Odpowiedz
@lavinka: pensja nauczyciela jest ustalona określoną ustawą chyba więc raczej nie. Można wtedy określić cele tego dodatkowego budżetu np. sala chemiczna, która większość szkół nie ma lub ma przeterminowane substancje i tym podobne.
  • Odpowiedz
@cigolce: Ta, sala chemiczna. Raczej kupią droższą glazurę do toalet. Odkąd szkoły przejęły samorządy, budynki są w kółko odnawiane na nowsze, ale do ucznia to nie trafia. Ma kolorowe krzesełka i kafelki, mikroskopów w sali do biologii czy wyposażenia sali chemicznej nadal nie, bo nikt nawet nie bardzo wie, co i gdzie zamówić. Przecież tym się zajmują jakieś młotki z urzędu miasta. Wyposażenie profesjonalne mija się z ich kompetencjami, poza
  • Odpowiedz