Wpis z mikrobloga

@Strusiekmcze: KUP SOBIE, #!$%@?, ORANGUTANA! Tak, #!$%@?, owłosionego orangutana, nie mówimy tu o jakiejś #!$%@? kapucynce czy innym #!$%@? szympansie. Nie pytaj mnie skąd masz go wziąć, bo to nie mój problem. Orangutana nazwij Clyde (to nie podlega żadnej dyskusji, wszystkie orangutany mają na imię Clyde - nie pytaj dlaczego, tak działa życie). Zacznij bujać się z orangutanem po mieście, zabieraj go dosłownie, #!$%@?, wszędzie: do klubów/pubów, parków, na rynek, dworzec,
@Strusiekmcze: a co lubisz robić?
Do spawania trzeba mieć talent i dobra dłoń. CNC podstawy ogarniesz z neta jednak jeżeli nie masz gdzie poćwiczyć w realu to lipa bo na kursie zdobywasz wiedzę, a nie doświadczenie. Chociaż są fajne firmy szkoleniowe i jak coś to mogę podesłać ci sprawdzona

Jeżeli chcesz iść np. w CNC to kasę przeznacz na życie i idź do jakiegoś zakładu że możesz pracować za darmo pod
@mmws: lubię robić wszystko, czego rezultat mogę zobaczyć i się nim nacieszyć, dlatego bardziej mierzę w coś, co później mógłbym przekuć w własną działalność. Od zawsze o tym marzę, niestety po liceum się zamuliłem i w pogoni za szybką kasą trafiłem na produkcję 2,5-3k. Koedyś było zajebiście, ale teraz, po czasie wiem, że zmarnuję tu życie
@NewGuy nie ma dramatu z wynagrodzeniem. Ja ostatnio dostałem ofertę z Poznania, gdzie dają 5,5k brutto na start, a to już są fajne pieniądze. ;) W tej branży można zarobić, tylko trzeba dobrze trafić i mieć umiejętności.
@DahofromRio W moim regionie za programowanie, ustawianie i operowanie mam 2600 netto przy umowie na najniższa. Ponad 3 lata doświadczenia przy frezarkach i tokarkach numerycznych. Mało firm z branży.
@Strusiekmcze: co do CNC to sam kurs mało Ci da, ja kiedyś zrobiłem kurs jeszcze w szkole średniej, pozniej nie szukali nikogo w mojej okolicy i wszystko pozapominalem ( ͡° ʖ̯ ͡°) chyba lepkiej sie jakos zakręcić w firmie, zeby Cie przeszkolili, albo sie dogadać, zeby Cie wzięli od razu po kursie. Jeżeli chcesz miec duzy wybór i prace od reki to chyba najlepszy jest kierowca C+E