Wpis z mikrobloga

#survival
http://allegro.pl/cieply-spiwor-hi-tec-pod-namiot-mumia-do-11-3-c-i6837698685.html

Czy warto kupić ten śpiwór? Jest tani jeśli temperatury faktycznie są prawdziwe, czyli: -11/-4/3, gdzie w praktyce pomiędzy zerem, a 3 stopniami powinno być względnie komfortowo, a poniżej zera zimno.
Myślicie, że można zaufać tym temperaturom podanym przez producenta?

Raczej w podobnej cenie lub +50 PLN więcej, nie znajdę niczego podobnego lub cieplejszego? Bo celuję w jak najniższe temperatury, a budżet z limitem 150, 160 PLN. Proszę o jakiś komentarz, opinię, radę, link, cokolwiek.
  • 8
już coś znalazłem:
https://youtu.be/v_gs6pAlTo4?t=28

ta osoba twierdzi, że ten śpiwór nadaje się do spania przy temperaturze minimum 5 stopni C. To kiepsko, bo liczyłem, że przy 3 stopniach będzie bardzo komfortowo, a przy zerze tak na granicy ciepła, a zimna.

Jeśli mogę Was prosić, to proszę o podanie innych śpiworów, najlepiej by temperatura komfortu była na poziomie między 0, a 3 stopnie (choć im niższa temperatura, tym lepiej), budżet to te 150-160
@Hamza: Jeśli szukasz czegoś z najlepszym możliwym stosunkiem cena/jakość oraz ma sprawdzić się w niskich temperaturach, to opcja jest jedna: http://armyworld.pl/product-pol-1416-Spiwor-Wojskowy-Holenderski-Typu-Mumia-Oryginal-Demobil.html

Mamy w ekipie kilka sztuk, spane było przy -12.

Zakresy temperatur podawane przez producentów to zazwyczaj loteria. Do tego temperatura podawana jako "ekstremalna" - czyli w tym przypadki -11, odnosi się do sytuacji, kiedy będziesz w stanie wg producenta przeżyć kilka godzin w takim śpiworze, o spaniu nie będzie mowy.
@Afrati: bardzo ciekawa propozycja. Stan używany, niby dobry, w praktyce sądzisz, że używany nie będzie jakoś specjalnie zniszczony? Nie masz pojęcia jak długo ktoś go używał? (100 nocy, tysiąc nocy?).
Wymiary po spakowaniu trochę duże, choć Twoje -12 stopni robi wrażenie, a cena nie jest zbyt wysoka. Według Ciebie spakowany śpiwór jest tak duży jak opisano, da się go lekko skompresować? 45 x 25 cm to dużo, idealnie to jest 20x40
@Afrati: btw.
a temperatury jakie mnie interesują to jesień w Polsce. Niestety nie wiem jakie temperatury są jesienią, domyślam się, że bliskie 0, bardziej na plusie, dlatego tak celowałem w śpiwory, które mają komfort przy 0 lub 3 stopniach. Czy ten holenderski śpiwór nie okaże się zbyt ciepły? Teoretycznie zawsze można go rozpiąć, to nie powinno być problemu, jedynie wadą będzie noszenie czegoś tak dużego (bo o wagę się nie martwię).
@Hamza: Zamawiałem razem z kumplami chyba 6 tych śpiworów. Wszystkie przyszły w bardzo dobrym stanie - w dwóch były ślady profesjonalnej naprawy - czyli łatki z tego samego materiału - pewnie użytkownik czymś zahaczył.
Niemniej wszystkie śpiwory, które kupiliśmy sprawdzają się idealnie. Ocieplina nie jest zbita - z tego, co wiem, w magazynach wojskowych śpiwory przechowywane są rozwieszone, więc nie ma ryzyka tzn "cold spots".

Niestety nie mam zdjęcia tego śpiwora
@Afrati: dziękuję za rady oraz za link do FB, bardzo chętnie przejrzę Waszą stronę.
Mam nadzieję, ze śpiwór nie jest przestarzały, tzn. rok produkcji sprzed 40 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To myślę, że rozmiar M będzie dobry. Szeroki nie jestem. A jakieś drobne porady jeśli chodzi o jesień? Czapka bardzo konieczna? Śpiwór i tak obejmuje głowę, ale może masz na myśli sytuację, że jesienią jeszcze wiele
@Hamza: Na moim widniał rok produkcji 2010, najstarszy był z 2008, niemniej podejrzewam, że co najmniej 2/3 swojego żywota przewisiały w magazynie.

Czapka jest bardzo przydatna, choćby ze względu na to, że raczej nie zaciągasz kaptura na sztywno, do tego śpiąc poruszasz głową i przekręcając się na bok możesz znaleźć się w sytuacji, gdy obudzą Cię zmarznięte uszy ;)

Spałem w hamaku, było zwyczajnie ciepło - na tyle, żeby się komfortowo