Wpis z mikrobloga

Mirki - doradźcie jakoś obiektywnie, pytałem tu już ostatnio, ale zawęziłem zakres.
Waham się między S7, a P9. W zasadzie prędkościowo oba spełnią wymagania podejrzewam, chociaż P9 mniej przyszłościowa (3GB RAM).
Sprawa rozbija się głównie o aparat. Zewsząd wyskakują właściciele Samsunga, którzy mówią, że S7 ogólnie miażdży P9 jakościowo. Robię zdjęcia na co dzień lustrzanką, natomiast lubię mieć dobry aparat w telefonie pod ręką, czego Sony Z2 mi nie zapewniło.
Porównuję sobie już kilka dni te telefony i w testach bywa różnie.
Odpaliłem sobie natomiast sample na serwisie Flickr.
Moje obserwacje są takie: Samsung bardzo mocno uwypukla kolory i bardzo intensywnie wyostrza zdjęcia. Wyostrza do tego stopnia, że pejzaże górskie po przybliżeniu okazują się mocno rozmazane, tymczasem te z Huawei są bardzo szczegółowe (wiem, w górach dużo zależy od przejrzystości). Samsung oczywiście produkuje fajne, przyjemne dla oka zdjęcia, ale jest w nich jakaś "nerwowość". Kontury są mocno zaznaczone. Oczywiście to wszystko nie zawsze, ale często to obserwuję.
Kolory w Huawei wydają się przyjemniejsze, naturalniejsze, szczególnie oddanie koloru skóry - mega. Tryb czarno-biały to bajka- coś jak z negatywu, na którym też czasem robię.
Natomiast są wady - brak stabilizacji optycznej, w nocy szumi, rozmazuje, chociaż balans bieli i tak lepszy niż w Samsungu, co widać choćby w TYM teście.
Wiem, że dużo wymagam i to tylko telefon, ale zastanawiam się czy po prostu warto dopłacić do Samsunga. Proszę o Waszą opinię, może ktoś miał oba.
Ewentualnie - do użytkowników S7 - czy jest w aparacie jakaś opcja, w której ujarzmię trochę te kolory? (Huawei ma 5-cio stopniową skalę) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#smartfon #android #telefony #samsung #huawei #p9 #s7
  • 17
  • Odpowiedz
@brylek: P9 nie ma OIS, zrobienie tym sensownego zdjęcia wymaga 5-6 prób i stabilnej ręki. W samsungu zrobisz za 1 razem jedną ręką
  • Odpowiedz
@brylek: P9 robi świetne zdjęcia pod dwoma warunkami

1) jest dużo dziennego światła
2) masz statyw albo mega nieruchome ręce

mi się też tym udało pare zajebistych fotek cyknąć. Tylko co z tego, jak to jest aparat w komórce czyli z definicji cykadełko które ma być gotowe w sekundę. W tej roli się nie sprawdza bo non stop rozmazuje foty
  • Odpowiedz
@brylek: Mam S7, dużym plusem jest wodoszczelność, pływałem z nim w oceanie, niby nic a fajny bajer. Co do zdjęć to dupy nie urywają, jak się przyjrzysz to są rozmazane, niby wyglądają fajnie, ale jak zrobisz zoom to już zbyt ostre nie są.
  • Odpowiedz
@brylek: Masz zdjęcia z S7. Oceń sobie sam. Wg mnie S7 jest lepszy jednak, jak przyjrzałem się tym wrzuconym przez Ciebie. Po prostu jestem przyzwyczajony do zdjęć z matrycy pełnoklatkowej, więc aparat ideałem nie będzie.
  • Odpowiedz
@szczypek45: Bardzo dobre zdjęcia. S7 jest bdb aparatem, mógłby tylko nie wyostrzać masakrycznie (po prostu chyba Huawei miękko wykańcza zdjęcia). Widać to na Twoim zdjęciu w polach - krzaki są wyostrzone na maksa tak, że z daleka wydaje się, że jest ok, a jak przybliżysz to papka.
  • Odpowiedz