Wpis z mikrobloga

@gerard-kowalski: wyschną, działam - gazety, kominek i ogrzewanie podłogowe, to nie ma problemu, ale wiem, że przy każdym włożeniu będzie waliło, tak miałam z butami górskimi jak je raz przemoczyłam. te niestety mają tę wadę, że są sztuczne, a nie skórzane.
tak miałam z butami górskimi jak je raz przemoczyłam


@katera: to chyba problem z twoimi stopami a nie butami jak ci każde buty śmierdzą po przemoczeniu... porządne skarpety, spray do stóp, antyperspirant z apteki?
@katera: Kupujesz najtańsze tabletki do uzdatniania wody, z jonami srebra, bierzesz miskę z wodą, dorzucasz ile tam trzeba tabsów i pierzesz buty, suszysz i ze smrodem masz spokój na najbliższy sezon, nawet po kilkukrotnym porządnym ich przepoceniu.
Patent podłapany od downhillowców, przetestowany przeze mnie tak na rowerze, jak i na moto, buty rowerowe, które codziennie odbierają solidną dawkę potu z moich sofiksów zaczynają podśmierdywać dopiero po jakichś 2-3 miesiącach, motocyklowe piorę
@Morf: a widzisz, tego jeszcze nie próbowałam ;)

@Glenroy: własnie kojarzyłam, że gdzieś było już o jakichś sposobach, ale nie mogłam sobie przypomnieć, czy to było coś z sodą oczyszczoną czy innymi specyfikami. jak wrócimy z urlopu, to spróbuję z tymi tabletkami.
@katera: Oprócz stosowania tabletek możesz jeszcze ozonować. Ozonator kosztuje 100-1000zł (ten tańszy zdezynfekuje ci buty, trochę droższy - samochód, te po tysiaka już można stosować do pomieszczeń). Wkładasz buty np. do pudła z Ikei, odpalasz ozonator i trzymasz buty - np. 2x po 15min albo dłużej.
@katera:
@enjoi: Czyscilam tak tylko skórę a po wysuszeniu trzeba od początku - natłuscic, wypastowac, zaimpregnowac. Na pewno ze względu na długie moczenie nie probowalabym tego z klejonymi szwami. Zaletą jest długie utrzymanie się efektu. Ze względu na osadzenie się drobinek srebra w materiale działa to długo po procedurze