Wpis z mikrobloga

Krótka recenzja odkurzacza Xiaomi #andczejpoleca

Paczka przyszła do mnie 21.07. bez VAT, wysłana ze sklepu GearBest.com 7.07. przez PriorityLine.

Odkurzacz przychodzi do nas w dużym pudle, paczka waży ponad 6kg. W zestawie poza odkurzaczem znajdziemy tylko stację ładowania wraz z ładowarką z chińską wtyczką, kabel możemy wymienić na inny lub zastosować przejściówkę do naszego gniazdka. I tak oto on się przedstawia: cały na biało ( ͡° ͜ʖ ͡°) z przodu z dużym czujnikiem kolizji, na bokach czujniki ścian i na samym przodzie ultradźwiękowy sonar.
Od spodu wymienialna szczotka i mniejsza szczoteczka obrotowa zbierająca oraz zestaw dodatkowych czujników, dzięki dużym kołom odkurzacz radzi sobie z progami, różnymi przeszkodami i dywanami. Niestety odkurzacz jak większość tego typu, nie poradzi sobie z dywanami z długim włosem.
U góry znajdziemy dwa przyciski: zasilania i powrotu do stacji ładowania, a pod klapą pojemnik 420ml na śmieci z filtrem HEPA. Pojemnik nie należy do największych, w moim przypadku muszę go opróżniać co 2-4 dni.
Xiaomi deklaruję pojemność akumulatora wynoszącą około 5200mAh co ma dać 150 minut pracy i około 250 metrów kwadratowych odkurzania.

Tyle teorii, a jak było u mnie przez miesiąc korzystania?

Odkurzacz jeździł u mnie codziennie, nie ustawiałem mu wyznaczonej godziny pracy tylko włączałem go w chwili kiedy czułem taką potrzebę. W moim przypadku sprzątanie mieszkanie zajmowało około 20-30 minut. Ogromnym plusem odkurzacza jest jego zorganizowany styl sprzątania, urządzenie nie jeździ chaotycznie po pokoju tylko najpierw sprząta rogi pokoju następnie zajmuje się środkiem. Urządzenie bardzo mało obija się o meble lub robi to delikatnie, dzięki czujnikom wie, że przed sobą ma przeszkody, największym problemem dla odkurzacza był jak już wspomniałem dywan z długim włosem, oraz wieszak na pranie ponieważ odkurzacz potrafi się na nim trochę zawiesić, ale dzięki dużym kołom po chwili walki zawsze wyjeżdżał.

Aplikacja, przez którą łączymy się z odkurzaczem to oczywiście MiHome. Po pierwszym podłączeniu warto zmienić język, w którym zwraca się do nas odkurzacz, z chińskiego na angielski. Z poziomu aplikacji możemy włączyć go i wysłać do sprzątania, a także wyłączyć i zawrócić do bazy oraz sprawdzić, w którym miejscu aktualnie znajduje się odkurzacz dzięki mapie tworzonej na żywo. Aplikacja pozwala nam także na zaplanowanie sprzątania o danej godzinie w danym dniu tygodnia, włączenie powiadomień push (o powrocie do bazy, problemach itd.), możemy przeglądnąć historię odkurzania z poprzednich dni, sprawdzić stan filtrów i szczotek.
Z poziomu aplikacji możemy także sterować odkurzaczem jak zabawką na pilota, jest to bardzo przydatna opcja z której korzystam bardzo często, przykładowo, gdy wieczorem robię coś w kuchni i nie chcę, aby odkurzacz ponownie sprzątał całe mieszkania, steruje nim do kuchni, tam włączam odkurzanie i gdy widzę, że odkurzacz zakończył pracę w kuchni, poprzez przycisk DOCK zawracam go do bazy. Takie działanie jest powiązane z małą (choć logiczną) wadą, gdybym zaniósł odkurzacz do kuchni to po skończonej pracy odkurzacz nie mógłby sam wrócić do bazy, ponieważ nie wiedziałby gdzie ona jest (chyba że znajdowałaby się blisko niego).
Odkurzacz jest świetnym lekarstwem na lenistwo, możemy zaplanować sprzątanie gdy jesteśmy poza domem lub włączać go gdy wychodzimy z domu i wracać do czystego mieszkania. W zależności od tego jak duże mamy mieszkania, co jakiś czas będziemy musieli opróżnić pojemnik. Co 40h działania odkurzacza aplikacja przypomni nam o przetarciu sensorów. Szczotki są przewidziane na około rok pracy więc nie musimy się o nie martwić. Codzienna praca odkurzacza wyraźnie wpływa na ograniczenie kurzu w mieszkaniu z czego jestem bardzo zadowolony.
Nie robiłem żadnych testów w których odkurzacz miał posprzątać specjalnie rozsypane rzeczy, po prostu oceniam go na podstawie codziennej pracy po której mogę stwierdzić, że działa tak jak trzeba i robi to co do niego należy dobrze, nie zostawia śmieci, jego moc ssąca (1,8kPa) jest wystarczająca, nie jest głośny i nie przysporzył mi problemów.

Co warto/trzeba będzie kupić do odkurzacza?
Wirtualna ściana na GB za 11.11$
Szczotka zgarniająca na GB za 6,66$ 2 szt.
Szczotka zgarniająca na BG za 8.99$ 2 szt.
Szczotka na GB za 11,99$
Szczotka na BG za 11.99$
Filtr na GB za 13,08$ 2 szt.
Filtr na BG za 11.11$ 2 szt.
Zestaw dodatków na GB za 57,99$
Zestaw dodatków na BG za 46,66$

Jak widać korzystanie z odkurzacza nie jest drogie, po roku jeśli konieczna będzie wymiana części zapłacimy za to ~100zł.

Poza wymienialnymi częściami, polecam zastanowić się nad wirtualną ścianą, nie kosztuje dużo, a może być przydatnym dodatkiem, bo mogą zdarzać się takie sytuacje, kiedy nie będziemy chcieli, aby odkurzacz gdzieś wjeżdżał. Specjalna taśma ma około 2m długości, można ją uciąć według naszych potrzeb i przykleić w miejscach które chcemy, aby odkurzacz pominął.

Podsumowując na plus:
- niska cena, lekko ponad tysiąc złotych
- w tym przypadku GB, który oferuje wysyłkę z małą szansą na VAT
- ciche działanie, dobra moc i zorganizowany styl jazdy
- aplikacja MiHome, która daje nam dodatkowe możliwości, kilka zdjęć z aplikacji -> LINK
- solidna konstrukcja

minusy
- mały pojemnik, ale tu duże znaczenie ma wielkość naszego mieszkania
- nie lubi kabli i stojaków na pranie, lubi się o nie zawiesić i walczyć chwilę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- nie radzi sobie z dywanami z długim włosem, ale czy któryś odkurzacz tego typu sobie z tym poradzi? ¯\_(ツ)_/¯

LINK DO ODKURZACZA
Xiaomi Mi Robot odkurzacz – za 298,99$ z kuponem XIAOMIVAC lub CXMMI + wysyłka PriorityLine w cenie


---- > Odświeżony arkusz porównań cenowych z #gearbest #tomtop #ibuygou, zapraszam! LINK < -----

#telefony #promocje #xiaomi #gearbest #chinskiecuda #zakupyzchin #promocje #kupony #itemyzchin
Dla zainteresowanych mój własny tag #andczejpoleca zapraszam do obserwowania lub czarnolistowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
BEZREF: Odkurzacz, Ściana, Szczotka zgar GB, Szczotka zgar BG, Szczotka GB, Szczotka BG, Filtr GB, Filtr BG, Zestaw GB, Zestaw BG.
Pobierz Andczej - Krótka recenzja odkurzacza Xiaomi #andczejpoleca



Paczka przyszła do ...
źródło: comment_zU9upleRBQUHsjOF67gcgjLz2e4qrIZ2.jpg
  • 70
Czy to cudo "uczy" się rozkładu pomieszczenia ?


@gruby007: niestety nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co jesli zastanie inny niż zwykle układ np. wysuniete krzeslo, zostawiona torba na podłodze ?

nic, ominie tak jak każdą inną rzecz i będzie sprzątać dalej