Wpis z mikrobloga

Niedługo wyprowadzam się do Krakowa i zastanawia mnie czy jest jakaś mapa gdzie najlepiej nie chodzić samemu i na jakim osiedlu najlepiej nie wynajmować mieszkania.

#krakow
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ansky: jak masz pecha to go spotkasz w najbezpieczniejszym miejscu na ziemi. Zasady nie ma. Ale ogólnie ostatnio źle się mówi o południowej części Krakowa. Co nie znaczy że źle by ci się tam żyło no bo tysiące normalnych osób tam mieszka i jest ok.
  • Odpowiedz
@Ansky: Podgórze to dosyć duża dzielnica, postaraj się sprecyzować o ktora część tobie chodzi. Co do rysowania aut to w każdym większym mieście możesz spotkać debila z kompletem wyższości miasta X nad Y. Mój wspolkator odkąd mieszka (z jakieś 5 lat jak nie lepiej)to nie porysowali mu auta a ma niemiejscowych blachach
  • Odpowiedz
@Ansky: Nie chce wydać jednoznacznej opinii bo ja mieszkam w Hucie i mi się super mieszka a wiadomo jaka ta dzielnica ma renomę :) słyszałem nieciekawe historie związane z Biezanowem jeśli chodzi o Podgórze.
  • Odpowiedz
  • 1
@Ansky jeśli zdarzają się jakieś przypadki, że ktoś kogoś pobije albo dzgnie nożem, to raczej w okolicach rynku w nocy, w największym imprezowym zagestrzeniu ludzi
  • Odpowiedz
@BaalZebul: @Ansky: jestem tu rok, za tydzien zmieniam mieszkanie w obrebie osiedla widok i mysle ze to jest swietne miejsce do zycia, zalezy gdzie chcesz pracowac/bywac, ale do centrum 15 min tramwajem
  • Odpowiedz
@Ansky: A w jakie okolice musisz dojechać do pracy/czegokolwiek? Tak będzie najłatwiej wybrać.

Co do podgórza to tutaj bardzo zwróć uwagę czy to nie jest stara kamienica z ogrzewaniem węglowym - za rok będziesz mieć niespodziankę jak ci właściciel zrobi remont i wpieprzy do starego kaflowego pieca grzałkę a twoje wydatki wzrosną trzykrotnie.
  • Odpowiedz
@Ansky: jak nie masz zamiaru zbierać swoich zimków i przejmowac okolicznych ławek z browarem w ręce to wszędzie będzie bezpiecznie, to już nie lata 90, jest monitoring i posterunek na posterunku więc luzik. Osobiście polecam obszar starego miasta i Krowodrzy w okolicach nowego kleparza, 2 lata już siedzę i żadnych zmartwień, a blisko wszędzie i mpk też w każdą strone jak co
  • Odpowiedz