Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do Mirków z tagu #laryngologia. Zaczęło się tak, że po wyjściu z basenu zaczęło mnie boleć ucho i miałem je zatkane, Pojechałem do lekarza (15. sierpień), dostałem amoksycylinę + ibuprofen, i pani lekarka stwierdziła że być może mam przebity bębenek, jednak przez infekcje nie może tego zobaczyć, i powiedziała żeby nie moczyć uszu. Powiedziała jeszcze że ucho/uszy (?) są zapchane woskiem, ale tego nie jestem pewien... Jako że jestem na wakacjach w Hiszpanii do 25, stwierdziła iż być może więcej sensu może mieć jak pójdę do lekarza w Niemczech gdzie mieszkam i tam to sprawdzę. Biorę te lekarstwa od 15. sierpnia, i od tamtego czasu ból tego jednego ucha co prawda prawie ustał, mimo iż nadal jest zatkane, jednak niedawno zatkało mi również drugie ucho, które wcześniej było okej... i na dodatek zaczęło bardzo lekko boleć, dodam że wczoraj myłem się, i mimo że uważałem żeby woda się do ucha nie dostała, mogła się tam dostać minimalna ilość wody, ale nie wiem czy ma to coś wspólnego... mam termin w Niemczech do laryngologa na 28. sierpnia, ale teraz autentycznie się boje przez to zatkanie drugiego ucha... naprawdę mało słyszę... #medycyna #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 21
@mlodysum: ale wiesz kurde nie wiem czy ona powiedziała że mam zapalenie ucha środkowego, sam nie znam hiszpańskiego, ktoś mi tłumaczył, i mi nic takiego nie przekazał :( tydzień mam brać ibuprofen i amoksyciline.
@EvineX Najprawdopodobniej masz zuś xd Przynajmniej z tego co mowisz, ja otoskopem ci nie zagladalem do ucha.

Skoro amoksycylina pomaga na ucho, które bolalo jako pierwsze to teorytycznie nie powinno sie nic stac.

Jezeli chodzi o blone bebenkowa, to jej pekniecie jest czestym powołaniem zusia. Samoistnie sie zrosnie w ciagu paru tygodni. Sluch wroci do normy.

Natomiast jak antybiotyk nie zadziala i drugie ucho sie zasyfi, to pedz do lekarza zeby dal
@whiteglove: @MalaHelenka: @mlodysum: bo te lekarstwa zapisane to dostałem z tego co wiem do zbicia tej infekcji po prostu, a teraz mimo że nie czuje już prawie bólu, mam zatkane nie tylko jedno ucho, ale dwa i słyszę co prawda, ale znacznie gorzej i tak „przez nos”, jakby to powiedzieć wszystko słyszę przytłumione. Myślicie że do 28. sierpnia nic mi się z tym uchem dalszego nie stanie, chodzi o
@EvineX na zawsze raczej nie jak pisalem wyzej, chyba ze sie rozpeta infekcja mocno. Zatykanke uszu przy infekcji to norma. Powinno.ustąpić w ciągu paru dni. Jak jednak nie to
a) zatkane i boli = zmiana antybiotyku
b) zatkane i nie boli = trzeb przedmuchac

W kazdym z wypadkow, do laryngloga.
@EvineX laryngologiem nie jestem, ale miałam kiedyś identycznie - kąpałam się w morzu i byłam później głucha na jedno ucho :P kup w aptece specjalne krople do uszu na rozmiękczenie czopka, zakraplaj kilka dni i idź do lekarza żeby ci to wypłukał. To się zdarza jeśli często chodzisz do klubów, na koncerty albo słuchasz muzyki na słuchawkach, uszy się bronią przed hałasem i produkują dużo woskowiny ;)
@MalaHelenka: przepraszam że jeszcze teraz wołam, ale zapomniałem dopisać jednej rzeczy, w tym pierwszym uchu słyszę takie syczenie, nie wiem czy to ma jakieś duże znaczenie?
@MalaHelenka: Hej, już wszystko dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) byłem dzisiaj u lekarza, odetkało mi uszy i przestało mnie całkiem boleć jeszcze zagranicą, byłem tutaj na miejscu u lekarza i oczyścił mi je, no i powiedział że nie mam uszkodzonego bębenka :) jeszcze raz dzięki