Wpis z mikrobloga

Masz dwuzakresowy router (2,4 GHz i 5 GHz)? Zastanawiałeś się czy wyłączenie którejś częstotliwości wpływa na pobór prądu? Jeżeli tak, to nie Ty jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postanowiłem to sprawdzić na przykładzie #router #synology RT2600ac. Z rezultatami możecie zapoznać się w tekście poniżej:

Czy wyłączenie Wi-Fi w routerze zmniejsza pobór prądu?

Z uwagi na brak odpowiedniego watomierza (najdokładniejsze jakie znalazłem oferowały dokładność 0,5W) posłużyłem się multimetrem. Zapewne elektryków / elektroników "na sali" nie brakuje, więc chętnie bym się dowiedział, czy moje wypociny nie zostały błędne przeprowadzone.

#technologia, #informatyka, #siecikomputerowe, #technika
Sajdyk_pl - Masz dwuzakresowy router (2,4 GHz i 5 GHz)? Zastanawiałeś się czy wyłącze...

źródło: comment_buoHaRAzoeAEn1olNbykVA7FM1mYsoqo.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@brokenik: Właśnie wróciłem ze sklepu. Kupiłem potrzebne przejściówki i kabel i w przyszłym tygodniu postaram się powtórzyć pomiary, ale wpinając multimetr między zasilacz, a router. Zobaczymy co wyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Do wszystkich powyżej, którzy być może czekają na uzupełnienie tekstu o dodatkowe pomiary. Niestety spaliłem bezpiecznik w multimetrze i aktualnie czekam na jego dostawę z Chin.
  • Odpowiedz