Wpis z mikrobloga

Dzisiaj był proces Rafała Suszka (łysy na pierwszym planie) i Wojciecha Kinasiewicza (zarośnięty w okularach na drugim) z #obywatelerp o naruszenie miru domowego marszałka Kuchcińskiego 25 stycznia 2017 roku.

Jak się narusza mir domowy marszałka Kuchcińskiego? Włazi do jego kuchni i zagląda do lodówki? Nie. Czai się w ogródku w krzakach porzeczek? Nie. Wchodzi się na chodnik przed Sejmem i rozwija tam transperent.

Sądy jeszcze niezależne na szczęście, Uniewinnieni, kosztami procesu obciążony skarb państwa. Ku naszemu żalowi, sąd nie zechciał powołać na świadków 560 posłów i senatorów, by zeznali, czy poczuli, że ich mir domowy też jest naruszany.

#polityka #sady #bekazpisu #polityka
Andreth - Dzisiaj był proces Rafała Suszka (łysy na pierwszym planie) i Wojciecha Kin...

źródło: comment_O1vP3rY5qkXQTJmdm7ynirMjN1woxJ8r.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czyli każdy może sobie bez pozwolenia wejść na teren Sejmu? xD


@erbo: No widzisz, erbuś, zanim twoja ukochana partia doszła do władzy, tak dokładnie było. Nawet rowerem można było wjechać i sobie drogę skrócić.

Wiem, wiem, dla ruskomirzanina nie do pojęcia, jak to tak...
  • Odpowiedz
No widzisz, erbuś, zanim twoja ukochana partia doszła do władzy, tak dokładnie było. Nawet rowerem można było wjechać i sobie drogę skrócić.


@Andreth: no ale to bylo przed "pakietami demokratycznymi"
  • Odpowiedz
Tak tak i każdy może sobie wejść na mównicę albo na fotel marszałka xD


@erbo: Czytamy powoli i ze zrozumieniem.

Wchodzi się na chodnik przed Sejmem i rozwija tam
  • Odpowiedz
Czyli każdy może sobie bez pozwolenia wejść na teren Sejmu? xD

@erbo: No widzisz, erbuś, zanim twoja ukochana partia doszła do władzy, tak dokładnie było. Nawet rowerem można było wjechać i sobie drogę skrócić.


@Andreth:

Macie szkolenia z
  • Odpowiedz
Wchodzi się na chodnik przed Sejmem i rozwija tam transperent.


@Andreth: Skoro marszałek Sejmu zdecydował że wejście na ten chodnik jest tak samo zakazane jak wejście na fotel marszałka, to każdy ćwok ma obowiązek przestrzegać tego zakazu.

A sąd takim śmiesznym wyrokiem jedynie wprowadza anarchię w kraju.
  • Odpowiedz
@Andreth:
@erbo:
Teren Sejmu to nie tylko teren budynków sejmowych. Obszar między budynkami (drogi dojazdowe, drzewka itp.) były normalnie dostępne z ulicy, bez wejściówek. Za wiki:

Rozpisany w 1946 przez Stowarzyszenie Architektów Polskich konkurs na rozbudowę kompleksu sejmowego wygrał Bohdan Pniewski[5]. Prace budowlane rozpoczęto w 1948, a ostatecznego zatwierdzenia planów dokonano w maju 1949[6]. Zasadnicze prace zakończono w 1952[6]. Nowy zespół wpisano architektonicznie w stary park, a jego
  • Odpowiedz
jeżeli to są zarzuty wobec tych panów to mogą spać spokojnie że żadne nieprzyjemności ich nie czekają.


@stan-tookie-1: Tych panów już spotkały nieprzyjemności w postaci wzywania do prokuratury i dwóch rozpraw sądowych. Śledztwa wobec innych w tych samych sprawach w toku.
  • Odpowiedz
Skoro marszałek Sejmu zdecydował że wejście na ten chodnik jest tak samo zakazane jak wejście na fotel marszałka, to każdy ćwok ma obowiązek przestrzegać tego zakazu.


@erbo: Nie wypowiadam się na temat ćwoków, nie wiem. Może i ćwok ma obowiązek. Natomiast świadomy obywatel ma obowiązek sprzeciwić się ograniczaniu swoich wolności zarządzeniami niskiej rangi. (W PRL to się nazywało 'prawo powielaczowe').
  • Odpowiedz
Mamy to zresztą wliczone, na tym polega obywatelskie nieposłuszeństwo.


@Andreth: dokładnie tak, jak ktoś szuka zwady to ją znajdzie. Czasami niesłuszną - jak w tym wypadku, ale na pewno znajdziecie swój front jak będziecie szukać
  • Odpowiedz
lepsi są żałośni zakłamani płatni propagandziści, jak ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przepraszam, myślałem że chodzi o budynki.


@arczer: Czyli @Andreth jak podaje prawdę, to jest "zakłamanym płatnym propagandzistą", ale jak Ty podajesz nieprawdę, to "sorki, pomyliło mi się" ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • Odpowiedz
@wolodia: tak bo ja nie jestem sterowanym odgórnie i przygotowanym materiałowo do każdego wpisu wg rozkładu płatnym trolem. Ja mam prawo się pomylić bo jestem tu prywatnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz