Wpis z mikrobloga

#wiara #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm

Demon podający się za Marię spowodował w Maderze śmierć 12 osób.

12 osób nie żyje, a 52 zostały ranne na skutek upadku drzewa w czasie słynnej procesji Festa da Senhora na portugalskiej wyspie Madera.

Święto Festa de Nossa Senhora do Monte trwa dwa dni, od 14 sierpnia, i jest uważane za największe święto religijne na Maderze. Każdego roku biorą w nim udział m.in. przedstawiciele regionalnego rządu i tysiące wiernych.

Jak widzimy jest to także dowód na powiązania świata polityki z Watykanem.

Festa de Nossa Senhora do Monte (Święto Naszej Pani z Monte/z Gór).

Zjeżdżają się ludzie z całej wyspy na Msze Świętą z Biskupem, a następnie na procesję z figurą Nossa Senhora do Monte (Naszej Pani z Monte).

Jest pani z gór, jest pani z nad morza i w ogole to jest tysiące matek boskich, Pani na wzór Pana, ale biblia mówi:

„5 Ja jestem Pan, i nie ma innego.
Poza Mną nie ma Boga”. Izajasza.



Kościół Rzymski wywyższa Marię co widać na zdjęciu wyżej. Jest ona wyżej od samego BOGA. Jest to bluźnierstwo i znieważenie Boga.

Gdyby rzekoma Maria, bo ta prawdziwa śpi, miała moc boską, to uchroniłaby tych dwanaście osób, które zginęło podczas procesji na jej cześć....



Wniebowstąpienie rzekomej Marii jest oszustwem i dlatego Bóg dopuścił do tej tragedii.
tylko_prawda - #wiara #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm 


Demon podający się ...

źródło: comment_dHLqgOmjmmQ6Fze3hSDAY5eCdujSl3WT.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
Każdego roku biorą w nim udział m.in. przedstawiciele regionalnego rządu i tysiące wiernych.

Jak widzimy jest to także dowód na powiązania świata polityki z Watykanem.


@tylko_prawda: Oj nie, a może to po prostu tradycja i dlatego w tym władze uczestniczą?

Kościół Rzymski wywyższa Marię co widać na zdjęciu wyżej. Jest ona wyżej od samego BOGA. Jest to bluźnierstwo i
  • Odpowiedz
Kościół Rzymski wywyższa Marię co widać na zdjęciu wyżej. Jest ona wyżej od samego BOGA. Jest to bluźnierstwo i znieważenie Boga.


@tylko_prawda: aha to dlatego podczas każdego święta maryjnego w czytaniu i homilii podkreślane jest to:
"Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!»" Łk 1, 38
Maryja pokornie oddała się całkowicie Woli Bożej, więc jaka logika podpowiedziała ci, że jest stawiana ponad
  • Odpowiedz
@tylko_prawda: Och miejsce obiektu kultu Maryi, no rzeczywiście argument nie do odparcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Oto odtąd błogosławić mnie będą wszystkie narody, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny" (Łk 1:48)

Lubisz sobie cytować pismo pod swoje tezy (często wyrywając z kontekstu i olewać historie z tym związaną), to też
  • Odpowiedz
@Racjonalnie: Proszę bardzo mówisz masz. Zaczniemy takim oto pytaniem:

Czy znajdujemy potwierdzenie tak rozumianego kultu Maryi w Słowie Bożym?

Jak już wspominam uprzednio jeżeli nie znajdujemy jakiejś doktryny w Biblii, to jest ona fałszywa, gdyż Pan Jezus i apostołowie zawarli w Piśmie wszystko, co jest ważne,a Pismo Święte nie tylko nie potwierdza, ale wręcz przeczy wielu elementom nauczania KRK na temat Maryi.Maria była matką Jezusa, a nie matką Boga. Biblia nie nazywa Marii Matką Boga z oczywistego powodu: Bóg nie ma matki. Boska natura Jezusa nie ma matki, tak jak jego ludzka natura nie ma ojca. Maria była dziewicą w momencie poczęcia Jezusa, ale nie do końca życia. Doktryna o niepokalanym poczęciu nie ma podstaw biblijnych, a wręcz przeciwnie. Znajdujemy w Piśmie Świętym wzmianki o przyrodnich braciach i siostrach Jezusa Ponadto Mateusz pisze, że Józef „ nie zbliżał się do niej, aż porodziła Syna ” ( Mt 1,25
  • Odpowiedz
@SirSherwood: a wiedz, że Jezus przyrownal swoją matką do wszystkich ludzi wierzących w Niego?

12 Następnie On, Jego Matka, bracia i uczniowie Jego udali się do Kafarnaum, gdzie pozostali kilka dni.

Mt 12,46;
Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia 21 stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. 47 Ktoś rzekł do Niego: «Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą». 48 Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» 49 I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia.50 Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą
  • Odpowiedz
@tylko_prawda: Skoro tak Jezus powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I powiedz mi jak mają sie te Twoje zacytowane fragmenty do

Kościół Rzymski wywyższa Marię co widać na zdjęciu wyżej. Jest ona wyżej od samego BOGA. Jest to bluźnierstwo i znieważenie Boga.


Ja ci wytłumaczyłem, mniej więcej, dlaczego wygląda tak kult Maryi w KK. A Ty mi
  • Odpowiedz
Słyszałem tylko nie widziałem aby w Trójcy Świętej była Maria?


@tylko_prawda: no i? Ja odniosłem się do tego, co napisałeś wcześniej. Jeśli według dogmatu Jezus jest Bogiem, to Maria JEST matką Boga. A co do oddawania jej czci - jak przychodzisz do domu kolegi, to witasz się tylko z "głową domu", a z pozostałymi nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz