Wpis z mikrobloga

Ja bym pozwolił tym kolarzom po ulicach zapierdzielać, ale proponuje jeszcze inne zmiany w prawie. Obowiązkowa rejestracja pojazdów i pojazdy z tablicami, obowiązkowe przeglądy i OC. Ale by się pedalarzom spociły te obcisłe gacie w rowie jakby im tak zrobili. Po ulicach jeździć to chętni, ale odpowiedzialność za to brać nie ma komu. #szosa #gownoburza #rower
  • 101
  • Odpowiedz
@fixie rozumiem że też dane z dupy? Ja się wypowiem że wśród kilkudziesięciu znajomych z szosy moich praktycznie wszyscy czasami startują chociaż raz w roku a sporo częściej w imprezach typu kolarskie czwartki w Poznaniu
  • Odpowiedz
@poje_bant: sprawdź ilość startujących w najpopularniejszych cyklach typu road maraton, lang, zamana, a potem popatrz chociażby na stravę ile jest osób na popularnych segmentach.

Raz jeszcze pytam czy licencja masters/cyklosport odbiera prawo startu w np. wymienionych wyżej cyklach. Bo patrząc na zwycięzców, śmiem wątpić.
  • Odpowiedz
@belwarg o i widzisz dotarliśmy do sedna. Po drodze można było bezpiecznie jeździć z przewidzianymi prędkościami w KRD, a namalowanie roweru na kostce powoduje że sprawne a zarazem bezpieczne poruszanie staje się niemożliwe. Właśnie do tego wniosku dążyłem.
  • Odpowiedz
@fixie zdajesz sobie sprawę jak to się liczy prawda? Raz w roku na jednym z setek wyścigów startuje jeden zawodnik. Gdyby każdy że stravy startował w każdym wyścigu to wtedy twoje rozumowanie miało by sens.
  • Odpowiedz
@bet00n: Kolejny który nie rozumie.

Trzy przykłady:
Twoim hobby jest strzelectwo, ale to nie oznacza że możesz strzelać gdzie popadnie, idziesz na strzelnicę.
Twoim hobby jest jazda quadem, ale to nie oznacza że możesz nim jeździć gdzie popadnie, jedziesz na specjalistyczny tor.
Twoim hobby jest kolarstwo szosowe, ale to nie oznacza że możesz jeździć szosówką z pełną prędkością gdzie popadnie.

Teraz dotarło?
  • Odpowiedz
@poje_bant: cykle maja stała obsdę + lokalsi. Wbrew do ciebie, jeżdżę, bardzo dużo i tak samo dużo mam znajomych startujących i jeszcze więcej nie startujących. Jednak jeśli ty, osoba spoza środowiska wie lepiej, to nie ma sensu rozmawiać.
Sprawdziłeś już regulaminy?
  • Odpowiedz
@Fapnucy od jakiegoś czasu jestem za rejestracja na rower. Może nawet nie rower, tylko kierowce. Tak żeby było można łatwo znaleźć osobę poruszająca się na rowerze, która stwarza zagrożenie. Rowerzyści są bezkarni niestety i mimo że nasz nagrania to nie łatwo ich później odnaleźć. Przeglądy i OC to inna sprawa. Ale problem zrobić tabliczkę w formie A4 z numerem, przypinana w widocznym miejscu.. zgłaszam się z dowodem, wpisują mnie w bazę, dostaje
  • Odpowiedz
@poje_bant pieszy nie jest zagrożeniem na drodze, dopuki nie wsiada na rower i wtedy jest Panem jeżdżącym slalomem pomiędzy autami i przejeżdżającym na czerwonym świetle,co ostatnio coraz częściej spotykam na drogach.
  • Odpowiedz