Wpis z mikrobloga

@Bolimniezab: odpowiedz mi proszę na jedno pytanie, jakie zagrożenie płynie z dzielenia się ogólnodostępnymi informacjami? Jeśli chcesz zobaczyć szczegóły dot położenia lotniska, dróg technicznych, stanowisk postojowych- wchodzisz na google, chcesz posłuchać korespondencji LiveATC, chcesz mieć dane dot numerów seryjnych samolotów- google. Nie te czasy, lotnictwo jak i informacje na ten temat masz na wyciągnięcie ręki.
@desensitization: zieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee3eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeew
@airfield_ops: są miejsca gdzie pewnych rzeczy się nie robi, i nie chodzi o procedury tylko o zdrowy rozsądek. Lotniska muszą być wyjątkowo bezpieczne, pod każdym względem. A na bezpieczeństwo w takim miejscu składają się pojedyncze ogniwa, a łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo. Gościu pstrykajacy fotki i wrzucający je na FB czy inny portal wydaje się być jednak zbędny w takim miejscu. Jeszcze jakby to było zdjęcie robione przez
@Bolimniezab: Okej, jeśli tak sądzisz. Po co w takim razie każde lotnisko prowadzi FB, posiada grupy ludzi którzy wrzucają tony zdjęć każdego dnia? Lotnictwo jest medialne, popularne i ciekawe. Jesli traktujesz mój tag tylko przez pryzmat śmieszkowania to szkoda, bo liczyłem że czasem uda mi się przedstawić coś nowego, ciekawego związanego z obsługą naziemną. Uwierz na słowo, ale strefy operacyjne (nie te ogólnodostępne) są znakomicie chronione, monitorowane i bezpieczne.
@cielo: @Bolimniezab: chciałbym jeszcze dodać, że są na lotnisku miejsca w których robienie jakichkolwiek zdjęć czy filmów jest ścigane z urzędu. Od początku mojej aktywności na portalu że śmiesznymi obrazkami staram się dobierać prezentowane treści, bo wiem co mogę pisać i publikować a na temat czego lepiej milczeć. Lotniczy siwat jest piękny i war pokazania. Zapraszam gorąco do udziału w dniach otwartych, pokazach i sesjach spotterskich.