Wpis z mikrobloga

Witam

Zapytam was, może mi coś podpowiecie. Pytanie kieruję do właścicieli lustrzanek,

Aktualnie planuję w czerwcu zakup lustrzanki (moje oczy skierowane są na Nikona - ale jeśli ktoś twardo zargumentuje przyjrzeniu się innej firmie to chętnie poczytam. Jaki model byście mi polecili?

Dodam, że fotografuję głównie przyrodę.

#autoreklama moja stronka na dA
  • 10
@knysha: Miałem "przyjemność" obcować z Canonem EOS 400D i mnie dość skutecznie zniechęcił do tej marki. Balans bieli do dupy, autofocus się gubi nawet w jasny dzień, odwzorowanie barw jak dla mnie kompletne dno... :) W każdym razie nie pozostawił po sobie miłych wspomnień.
@WojciechG: Kto ma Cannona powie że Cannon, kto ma Nikona powie że Nikon... a ja powiem że to obojętne. Bierz jak najtańszą puszkę i do tego więcej szkieł. Jak masz w planach 18-200 to sobie odpuść, bierz np. 18-105 + 35 1.8. Wszystko do pełnej klatki będzie miało podobną jakoś zdjęć chyba że lubisz bajerować że mój aparat ma to czy tamto to najlepszy będzie Soniak z półprzepuszczalnym lustrem
@WojciechG: nie wiem jak to jest teraz, ale generalnie Nikon ma tańsze body, ale droższe obiektywy. a Canon droższe body, ale tańsze obiektywy.

I porównując zdjęcia z Canona i Nikona, mogę powiedzieć że te Canonowskie mają cieplejsze kolory i wymagają mniej obróbki niż te Nikonowskie, nad zdjęciami z Nikona trzeba poświęcić nieco więcej czasu.

Ale i tak bym Nikona na nic innego nie zamieniła.
@Pchelek: dla mnie najważniejsza będzie jakość, ostrość zdjęć oraz światło. Nie mknę ślepo w ilość megapixeli ani w jak największe zoomy, bo tam są napisane imponujace cyferki. Aparat ma robić dobre zdjęcia przyrodnicze.

@biuna: polecisz jakiś konkretny model? Co sądzisz o Nikonie D5100?
@WojciechG: ogólnie nie orientuję się w najnowszych modelach.;p

ale taki suchar:

Na drugi dzień po sesji modelka zaprosiła fotografa na obiad. Przed obiadem fotograf zaprezentował zdjęcia, modelka ogląda i mówi:

- Musi pan mieć bardzo dobry aparat.

Fotograf nie zareagował. Po obiedzie kobieta pyta czy smakowało, fotograf odpowiada:

- tak bardzo, musi pani mieć bardzo dobre garnki.