Wpis z mikrobloga

@RezuNN: Odbiegając od żartów - ja tam szanuje mocno takie inicjatywy i cieszę się, że w Rzeszowie są organizowane takie wydarzenia. Tym bardziej wcale się nie obrażę, jeśli coraz więcej kobiet będzie programistkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kuker:
Ciekawe czemu jest ich tak niewiele...

Wiele kobiet obawia się, że w zdominowanej przez mężczyzn branży IT, nie ma dla nich miejsca


Jeśli traktują programowanie jak stukanie w klawiaturę w urzędzie, to ten tego. Zresztą, programowanie kojarzy im się z pieniędzmi, więc ciągnie... ;)
@RezuNN: Jak ja tego nie rozumiem. Jeżeli chcesz opanować podstawy w jakiejkolwiek dziedzinie, to wpisujesz odpowiednie hasło w google i jedziesz. To jest sposób, w jaki działają programiści. Dziewczyny myślą, że jak pójdą na taki kurs, to ktoś nauczy się za nie? Bo jeżeli nie radzą sobie z wyszukiwaniem informacji na tym poziomie, to nie wróżę im błyskotliwych karier. Takie warsztaty są fajne, ale dla bardziej zaawansowanych, kiedy można już trochę
Bo tak to jeden mówi, a reszta słucha, jak w szkole, co nie jest efektywną metodą nauki.


@CamelCase: Co prawda wiekszosc tego typu kursow to naciaganie kandydatow i wmawianie ze znajdziesz prace po 3 tygodniach ale to nie znaczy ze nauka z nauczycielem jest mniej efektywna niz bez. Nauka z odpowiednim nauczycielem, jest zawsze bardziej efektywna niz bez nauczyciela.

Tym bardziej wcale się nie obrażę, jeśli coraz więcej kobiet będzie programistkami
@CamelCase: Dziewczyny myślą, że jak pójdą na taki kurs, to ktoś nauczy się za nie?

Właśnie po ta są kursy, żeby nauczyć się podstaw, bo podstawy w programowaniu najciężej przyswoić, potem w mojej opinii jest zabawa i uciecha. I to nie tylko kobiety tak myślą, wręcz powiedziałbym ze to domena mezczyzn, skoro to wiekszosc w IT jak i w płatnych kursach IT "12 tygodni i masz robote"

@RezuNN: Ze wzgledu
a jakie to ma dla ciebie znaczenie? Bo w twoim interesie jest zeby bylo jak najmniej programistow, malo programistow = wysokie zarobki.

@TurboDynamo: takie, że zarobki to jedno, a atmosfera to drugie. W zespołach mieszanych pracuje mi się przyjemniej niż z samymi facetami, dlatego się cieszę, że będzie więcej kobiet w branży, choćby miały zarobki spaść
@TurboDynamo

a jakie to ma dla ciebie znaczenie? Bo w twoim interesie jest zeby bylo jak najmniej programistow, malo programistow = wysokie zarobki.


No nie do końca. Bardziej powinno zależeć żeby było dużo dobrych. Dużo dobrych to rozwój branży a rozwój branży to więcej kasy
No nie do końca. Bardziej powinno zależeć żeby było dużo dobrych. Dużo dobrych to rozwój branży a rozwój branży to więcej kasy


@krasnoludkolo: no właśnie do końca, bo to co mówisz jest prawdą tylko przy stale wzrastającym popycie, a tak w nieskończoność nie będzie. Co ci po specjalistach kiedy nie dla nich zleceń. Np. archeologia stale sie rozwija i jest tam wielu specjalistow, ale co z tego skoro nie rośnie na