Wpis z mikrobloga

Tego się nie spodziewałem. Wykop jest oburzony, że uczestników marszu w Charlottesville spotykają nieprzyjemności. Marszu promowanego przez jednego z głównych mówców plakatem z nazistowskimi symbolami, w czasie którego otwarcie prezentowano nazistowskie symbole i którego jeden z uczestników wsiadł w samochód i wjeżdżając w tłum zamordował 1 osobę (zdjęcie w prawym dolnym rogu) i ranił 19.

wszystkie komentarze stąd


smyl - Tego się nie spodziewałem. Wykop jest oburzony, że uczestników marszu w Charlo...

źródło: comment_eIVkeuRIIHaWtia6QAdvuq5g5sgkwSao.jpg

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżeli możesz, to odnieś się do tego że wymyśliłeś coś co powiedziałem.


@r3pr3z3nt: to była hiperbola, jeśli znasz znaczenie tego słowa. Na podstawie twojej obrony terrorysty wyciągnąłem przesadzone wnioski, żeby dosadniej obnażyć absurd tej sytuacji.

jeśli auto podjeżdża do tłumu manifestantów to nie robi niczego wbrew prawu - chce przejechać.


@r3pr3z3nt: problem polega na tym, że ten terrorysta nie podjechał, nawet nie próbował hamować, tylko wjechał z rozpędem
  • Odpowiedz
Znaczy co? Nie wjechał w tych ludzi? Nie zabił dziewczyny? Nie ranił 19 osób? Kpisz czy o drogę pytasz?

@Replica: znaczy to że ja mam za mało informacji do podjęcia decyzji dlaczego to zrobił. Ja. Ty podejmuj ile chcesz, mi to nie wystarczy, zwłaszcza że czytałem rzeczy z drugiej strony barykady na temat tej demonstracji i tego jak np. zachowywała się policja.

Cokolwiek go tak wystraszyło (jeśli coś w ogóle był) NIE MA tego czegoś na filmie. Czyli jakby stanął przed tymi ludźmi (zakładając że w o ogóle z jakichś powodów musiał jechać na tłum i nie mógł gdzie indziej) NIC by mu się nie stało.

@Replica: gdyby babcia miała wąsy byłaby wujaszkiem. Czemu aż tak boli Cię fakt że wstrzymuję się z wydaniem decyzji bo zakładam że sprawa nie jest skończona i
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: gdzie ja napisałem że jesteś władzami USA? Poćwicz czytanie ze zrozumieniem, napisałem, że z tego co piszesz wynika że można milczeć i że podejście władz USA jest usprawiedliwione. A ty nawet nie potrafisz się odnieść do meritum, udając zamiast tego że stwierdziłem że jesteś przedstawicielem władz...
  • Odpowiedz
@rybsonk: wtedy też reprezentowałbym swoje zdanie a nie władz USA. Tą sprawą się zainteresowałem i widzę pewne niejasności. Muzułmanie popełniają zamachy na tyle często że nie interesują mnie niejasności w nich, bo musiałbym o nich czytać co tydzień, jeżeli nie codziennie. Prawdopodobnie jakieś są, ale pewnie w części ich nie ma. Pozwij mnie do sądu za tę straszną hipokryzję.
  • Odpowiedz
Uważam że cenzura nie ma prawa bytu, więc napisze co było w komentarzu usuniętym przez moderatora. Zatem
Podałem w wątpliwość funkcje umysłowe człowieka z którym dyskutuję, ponieważ pisałem na temat osób nie będących kierowcą, których dane wyciekły.
Ponieważ on pisał o kierowcy zapytałem czy udało mu się pojąć wiadomość do turirutu od której zacząłem dyskusję.
Wkleiłem ją.
Podkreśliłem że " w imię Twoich poglądów ktoś kiedyś umarł i realnie to więcej niż
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: A przepraszam, jakie znaczenie ma dlaczego to zrobił? Zabił kobietę i ranił naście innych osób. Jak miał zły humor to raptem staje się jakoś mniej ważne, czy jak? Rozumiem, ze zakładasz istnienie warunków, które usprawiedliwiają wjeżdżanie w tłum i rozjeżdżanie ludzi? Można wiedzieć jakie to warunki?
  • Odpowiedz
@Replica: bicie kijami w samochód na przykład. I nie usprawiedliwiające tylko łagodzące, ale rozumiem wszelkie próby ataku na osobę która od razu nie popiera gorliwie kary śmierci dla kierowcy. Głównie dlatego że już to wcześniej przerabialiśmy. Wyżej
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: Ale wcześniej pisałeś, że nie jesteś w stanie powiedzieć czy jest winny. Czekasz na dodatkowe okoliczności - czyli muszą istnieć jakieś okoliczności, w których uznajesz gościa rozjeżdżającego ludzi za niewinnego. Bo o tym chyba rozmawiamy - a przynajmniej ja o tym pisałam - o robieniu z gościa niewiniątka i najbardziej poszkodowanej osoby, co sorry, ale jest kompletną bzdurą i zwykłym s------------m.

Zdania o atakowaniu kompletnie nie rozumiem - może
  • Odpowiedz
@Replica: nie jestem w stanie powiedzieć na ile jest winny. Jeżeli został zaatakowany kijami będąc w samochodzie to jest to okoliczność łagodząca. Jeżeli dla Ciebie nią nie jest to trudno, ale nie pisz do mnie więcej w tej sprawie, ponieważ nie zmienię zdania. Bycie zaatakowanym nie czyniłoby go niewiniątkiem, ale czyniłoby go mniej winnym. Nie wiem jak mogłeś nie zrozumieć że dla mnie bycie atakowanym i ewentualna panika czy ucieczka
  • Odpowiedz
@mopo: w jaki sposób tym wpisem sprzeciwiłem się wolności słowa?

Rzeczywiście nie popieram wolności głoszenia poglądów nazistowskich, stalinowskich, czy na przykład organizowania marszów poparcia terroryzmu w imię Allaha, albo wolności grożenia komuś śmiercią, ale co to ma do tego wpisu?
  • Odpowiedz
Rzeczywiście nie popieram wolności głoszenia poglądów nazistowskich, stalinowskich, czy na przykład organizowania marszów poparcia terroryzmu w imię Allaha, albo wolności grożenia komuś śmiercią, ale co to ma do tego wpis


@smyl: W USA wolność słowa jest nieograniczona. Oni nie doznali takich krzywd jak Polacy i nie mają takiego ograniczenia w konstytucji. Zresztą martwego u nas skoro są takie partie jak Razem.
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: Sorry bardzo, ale napisałeś:

nie każ mi wypełniać jakichś deklaracji lojalności i kamieniować człowieka co do którego winy nie jestem przekonany


Czyli nie wiesz czy jest winny. Więc może wyrażaj się jaśniej, bo ja janowidzem nie jestem, żeby zgadnąć że masz na myśli coś innego niż piszesz.
  • Odpowiedz