Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

szukam świadków zdarzenia drogowego do którego doszło dziś około godziny 8 rano na skrzyżowaniu Łukowskiej z Kawczą. Kumpel na #szosa jechał Łukowską z pierwszeństwem, a ktoś w czarnym peugeot (chyba 206) wymusił pierwszeństwo skręcając z Kawczej w lewo w Łukowską. Kolega hamując przeleciał przez kierownice i przechodzi właśnie operację ręki w szpitalu na ul. Szaserów. Skomplikowana operacja, 3 płytki w ręku mają mu wstawiać i może za pół roku odzyska pełną sprawność w tej ręce.
Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia.
Jeżeli ktokolwiek coś widział to bardzo bym prosił o informację.

#warszawa #wypadek
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ameliniowyguzik: Właśnie dopiero się dowiedziałem dokładnie w którym miejscu doszło do wypadku. Będziemy próbować z pobliskich banków o zapis.

Dodatkowo ul. Kawcza jest jednokierunkowa więc auto wyjechało pod prąd.
  • Odpowiedz
na rowerze szosowym jechał kumpel.
o 7:57 dzwonił po karetkę więc chwile przed doszło do wypadku. I jednak sprawca wypadku skręcał z ul. Łukowskiej w ul. Kawczą.
  • Odpowiedz
@seboxtc przeleciał przez kierownice i przechodzi właśnie operację ręki w szpitalu na ul. Szaserów.
był wypadek bo przeleciał przez kierownicę - ale czyją? tą samochodu?
Poprostu się w-----ł bo cyklistom wolno wpadać pod samochody.
Przeleciał a teraz przechodzi operację.
Odrobina wyobraźni czy kierowca go widział pod słońce? Rano wschód.
Nic mu nie zrobi -kierowcy- miał prawo wyjechać a cyklista miał prawo nie z---------ć. Mógł też pieszy mu wtargnąć pod koła na
  • Odpowiedz
@seboxtc ma prawo nie widzieć a kolarz ma obowiązek zachować ostrożność. Ogólnie to nie był ani wypadek ani potrącenie ani stłuczka czy zdarzenie drogowe. On poprostu spadł z roweru.
  • Odpowiedz
@seboxtc Wymusił owszem ale skręcając użył kierunkowskazu raczej co powinno być znakiem dla kolarza, że ten typ może skręcić nie patrząc. Dodam poranek i oślepiające słońce ze wschodu. Uciekł ale gdyby kolarz uderzył w niego to byłoby oczywiste.
  • Odpowiedz
@algorytm7007 oddaj prawko i nie wsiadaj nigdy za kierownice bo jesteś takim samym zagrożeniem jak kierowca we wpisie OP. Nie ma czegoś takiego jak miał prawo wyjechać komuś pod koła, albo miał prawo zostać oślepionym przez wschodzące słońce.
  • Odpowiedz
@churagan Czyli jeździsz w każdych warunkach pogodowych tak samo!
Nie zastanawiasz się bo nie stosujesz systemu ograniczonego zaufania.
Suabo trafiłeś - jeżdżę od 20 lat karetką i na temat wypadków z głupoty mogę napisać trylogię.
  • Odpowiedz
@algorytm7007 stosuje zasadę ograniczonego zaufania ze względu na takich debili, którzy twierdzą, że mają prawo kogoś nie zauważyć, lub mają prawo wymusić pierwszeństwo. Btw najgorszy sort kierowcow to zawodowi kierowcy. Zero kultury jazdy, a myślą że by mogli wygrywać w wrc. Pewnie gdyby kazać im zdawać egzamin ponownie to nagle drogi były by lepszym miejscem dla wszystkich, bo żaden by nie dostał dokumentu.
  • Odpowiedz
@churagan o życzę Tobie cyklistyczny talibie abym musiał na dyżurze zabrać Ciebie z ulicy po urazie komunikacyjnym. Życzę Tobie też modlitw aby zespół zadysponowany do Twojej dumnej i podpartej pychą osoby przybył sprawnie jak to robią zawodowi kierowcy.

Życzę też abyś wyskoczył z takim tekstem do zespołu karetki a wtedy Twoje Hore teorie zostaną usunięte z Twojej mega ograniczonej wyobraźni za pomocą paru alternatywnych metod obrony przed napastliwym pacjentem.
  • Odpowiedz
@algorytm7007: Zawodowi kierowcy tak skutecznie jeżdżą po drogach bo są otoczeni przez normalnych ludzi, którzy wolą ustąpić idiocie za kółkiem, bo zwyczajnie szkoda im czasu i pieniędzy na udowadnianie burakowi, że nie zna przepisów. A Ty tylko to upotwierdzasz pisząc "Hurr płacą mi za kręcenie kierownicą durr mam prawo wymusić pierwszeństwo. Jestem kimś!"
  • Odpowiedz