Wpis z mikrobloga

#polityka #wykop #bekazpisu #pis

Mały apel do ludzi spoza neuropy i pisneylandu. Weźmy w końcu zacznijmy używać poprawnej terminologii w odniesieniu do PiSu, bo to się robi męczące już.

PiS to narodowo-katolicki socjalizm (komunizm może nawet?) a nie #!$%@? żadna prawica. Prawicowy to jest chyba tylko Korwin (od razu ultraprawicowy, ale cóż, cała prawicowość się w nim skupiła i nie starczyło dla innych ludzi ( ͡º ͜ʖ͡º) ) w naszej polityce.

Do neuropy nie apeluję, bo wiem że w celach manipulacyjnych po prostu muszą nazywać PiS prawicą (no bo lewica jest zawsze spoczi i supi, jak to tak przyznawać, że PiS to nie zła i krwiożercza prawica? Wszystko co nie jest zgodne z poglądami "lewicy właściwej" jest prawicą i oczywiście na wskroś złe i opresyjne - #!$%@?, że "współczesna lewica właściwa" też jest opresyjna tylko w przeciwnym kierunku xD).
  • 11
@Khaine: Ja tam uwazam ze nalezy w ogole unikac takich szerokich okreslen, bo partie w Polsce sa ostro wymieszane i lewica/prawica nic nie znaczy w tej chwili. Lepiej mowic o pogladach na konkretne sprawy.

A narodowy socjalizm, ciekawe ze to mowisz, bo juz kiedys byli tacy. Wpisz w google i zobacz co wyskoczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wpisz w google i zobacz co wyskoczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Haqim: Wiem co wyskoczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale PiS jest jak najbardziej narodowym-socjalizmem. Tylko jeszcze mają domieszkę religijnego sprania mózgów, żeby móc sobie tłumaczyć że cały ten #!$%@? to na chwałę Bożą (tak w sumie to chodzi o elektorat, ale co tam). No i dzięki temu być może nie zaczną ginąć
@Khaine: nie chodzi mi o pobieranie wypłaty. to nie robi mi problemu, wolałbym żeby polityk był na tyle majętny żeby nie musiał kombinować o 10k miesiecznie, ale to inną drogą. Chodzi mi o dobór asystentów, gdzie wiceszef partii (Wipler) obsadził praktycznie całą rodzinę na stanowiskach za publiczną kasę. Z jednej strony kapitalizm rynek itd, ale z drugiej lepiej żeby żona była asystentką europosła partii niż faktycznie coś działała.
@Khaine: ale bredzisz człowieku, pis to typowa socjalna, konserwatywna prawica, a że prawactwu zaimportowanemu z USA sie to nie podoba, bo mają wdrukowane że prawica musi być koniecznie ultrawolnorynkowa (jak w USA gdzie panuje protestancki indywidualizm a nie wspólnotowy katolicyzm jak w Polsce czy Europie) to już problem tegoż zaimportowanego prawactwa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)