Wpis z mikrobloga

@goraceparofki: A ogarniałeś Matsu Player? Ja emulowałem GBC co prawda ale bez żadnych problemów Yoshi Island i jakieś tam Mariopodobne, NDS również obsługuje, nie mówiąc o 8 innych konsolach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ibogaina: emulatorów ogólnie jest bardzo dużo, wszyscy jednak są zgodni że drastic jest bezkonkurencyjny w emulowaniu gier ds. próbowałem kilku innych ale nie wyrabiają wydajnościowo, dają 15-30 fps co raczej jest poniżej granicy przyjemności z grania
@fervi: dostęp ma, a menadżer nawet nie wiem jak powinien wyglądać. znalazłem temat że w moim modelu telefonu ktoś miał taki problem, rozwiązał go otwierając grę za pomocą aplikacji drastic. ale co robić jeśli na dwóch managerach nie znajduje mi drastic na liście programów którymi możemy to otworzyć?
okej, zostawiam odpowiedź dla potomnych.
widziałem że u innych na nexus 6p też był ten błąd, prawdopodobnie ma to związek z dużą pamięcią wewnętrzną telefonu i nie używaniem kart SD, jak to ruszyć? po ściągnięciu drastic'a i roma, należy uruchomić grę przez jakiś file manager i przechodząc przez "uruchom jako", "uruchom za pomocą programu" wybieramy drastic (u mnie zadziałało dopiero na FX, dwa poprzednie go nie widziały)
minus jest taki że ścieżka