Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #szosa i trochę też #rower ostatnio zastanawiam się nad kupnem kolarzowki czy też czegoś do jazdy po płaskim z większymi prędkościami. Stąd też pytanie bo jestem kompletnie świeży w tym temacie. Ile trzeba zapłacić za taki rower? I jakie średnio tempo na minutę się na nim wyciąga? Miałby to być drugi rower rzadziej używany bo na codzień śmigam po wałach i mieście na unibike viper. Jeżdżę raczej amatorsko nie potrzebuje roweru wycZynowego.
  • 4
@Meciek: zadałeś tak ogólne pytania, że nie sposób odpowiedzieć :D Szose która pozwoli Ci jeździć szybciej niż teraz (nie podałeś z jakimi średnimi aktualnie jeździsz) możesz kupić nawet za 500 zł myślę- jakieś retro używki, albo nowe no to tak od 1700 zł triban 500 lub coś w tę deseń. średnie tempo zależy już od Twojej formy, dziadek pojedzie 20 km/h a najlepsi czasowcy na świecie 50 km/h, więc pewnie gdzieś
@brydrzysta Po ostatnich testach to na płaskim udało mi się utrzymać średnią prędkość 30km/h co prawda tylko przez 10km ale i tak spoko. Chciałbym przede wszystkim wygodny rower a cena myślę że w granicy 2000-2500zł chciałbym się zmieścić. ChodZi mi o nowy rower.
@Meciek: osobiście w tym przedziale szukałbym czegoś na starszej, ale wyższej grupie. No i oczywiście używka.

Średnie tempo jak jesteś całkiem dobry, to ok 2min/km, ale na to wpływa bardzo wiele czynników. Tak samo twoje 30km/h także nie pokazuje jak dobrą masz wydolność i nogę. Chyba, że te 10km robiłeś kilkukrotnie w różnych warunkach pogodowych i sprawnościowych i taka średnia wyszła Ci z całego testu. Choć wciąż nie wiadomo jak wygląda