Wpis z mikrobloga

@125procent: to wszystko wina Lidla. Nienawidzi Polaków. Polacy znowu skrzywdzeni. Lidl nienawidzi polskości. To wcale nie Polacy są najbardziej winni swojego obecnego położenia, tylko Lidl. Lidl architektem świata. Lidlu dlaczego nienawidzsz mnie przecież mam prawo kupować pistacje za ile chcę?
  • Odpowiedz
@Namenick: to inaczej. Pani w Lidlu w UK zarabia 1500 funtów, za pistacje daje 0.1% swoich zarobków. Pani w Lidlu w PL zarabia 2500 zł, placi 0.72% swoich zarobków za paczkę pistacji. To ponad 7 razy drożej.
  • Odpowiedz
Jak wyruchać Polaka i #!$%@?ć się jeszcze w jego sprawy w kraju i mówić co dla niego jest dobre . Lvl Niemcy


@125procent: Dam Ci prosty przykład.

Jesteś właścicielem firmy i masz zakłady w dwóch krajach. Nazwijmy je X i Y. W obu krajach generują zyski i jest fajnie.

I teraz tak. W kraju X pracownicy wiedzą, że są ważni i znają swoją wartość w związku z czym podejmą się pracy
  • Odpowiedz
@StrucelRTFSC: Zapomniałeś dodać-- a potem małpoludom w kraju Y karaj X będzie mówił:

--> że ich pracownicy z kraju Y podczas transportu na terenie państwa X towarów muszą zarabiać tyle co lokalni przewoźnicy - w końcu nie może być konkurencji dla kraju X

---> będą mówili co dla kraju Y jest złe a co dobre

---> że nie można dofinansować strategicznych sektorów państwa Y bo to jest złe dla wspólnego rynku
  • Odpowiedz
@125procent: Wczoraj widziałam na Lidlu wielki napis, że szukają pracowników i dają 4 tysiące pensji. Lidl ten na Młocinach. Aż miałam ochotę jakoś podpytać pracowników, czy to aby prawda, bo jakoś nie wydaje mi się.
  • Odpowiedz
@125procent: Pani na kasie w Lidlu nie kupuje pistacji, bo jej nie stać.

Ps. Polacy sami wystawiają wypiętą, nasmarowaną dupkę. Głupotą jest nie skorzystać.
  • Odpowiedz
to wcale nie Polacy najbardziej winni


@madry_i_mieciutki: mhm.... rozumiem że rozbiory, potem 2 wojny, wyrżnięcie sporej części narodu w tym większości inteligencji przez niemców, potem ruchanie przez ruskich, nie miało nic wspólnego z tym gdzie teraz jesteśmy....
  • Odpowiedz
@tosyu: dlaczego do tego dopuściliśmy? Do rozbiorów? Jaki zbudowaliśmy ustrój? Dlaczego zawieraliśmy niemądre sojusze? Dlaczego stawiasz nas w postawie biernej? Nic nie zależało od nas?
  • Odpowiedz
@Namenick: to inaczej. Pani w Lidlu w UK zarabia 1500 funtów, za pistacje daje 0.1% swoich zarobków. Pani w Lidlu w PL zarabia 2500 zł, placi 0.72% swoich zarobków za paczkę pistacji. To ponad 7 razy drożej.


@Maciek5000: ale pani w londynie przy zarobkach 1500 placi ponad 63% pensji na mieszkanie
a Pani z PL placi w WWa za mieszkanie przy 2500 zarobku 43%


Zatem.. zryj pistacje i mieszkaj pod
  • Odpowiedz
@Maciek5000: sam nie wiem, może dlatego, ze pani w Uk musi zapłacić za mieszkanie 4kpln a w PL 1kpln? Może dlatego ze musi zapłacić za fryzjera, dentystę i pierdylion innych usług 4x tyle co w PL? Niby nie jest to powiązane, ale wszyscy maruderzy chyba zapominają o całym obrazie...
  • Odpowiedz