Wpis z mikrobloga

Zachęcony pytaniem jednej z mirabelek pod Tagiem #torun jakiś czas temu, i zbliżającym się długim weekendem, gdzie zapewne pytania będą wracać, zrobiłem skrócone zestawienie toruńskich knajp, atrakcji, wydarzeń etc.

Jeśli ktoś sobie przypomni o miejscu, które powinienem dodać dajcie znać.

Nie wiem gdzie są dobre kebaby, bo nie jadam, burgery poza widelecem, stejki i nie wiem która knajpa ze śniadaniami jest godna polecenia?

dalszą część wpisu dot. kawiarni, pubów, atrakcji zrobię później, linki klikalne też muszą poczekać ;)

GDZIE ZJEŚĆ?
Chleb i Wino
ADRES: Rynek Staromiejski 22
STRONA:www.chlebiwino.eu
OPIS: Miejsce z niezłą pizzą, i dobrymi daniami głównymi, fajny wystrój, półka wyżej od wielu toruńskich lokali z wystrojem z Ikei, w weekendy lepiej sobie stolik zarezerwować

Gęsia Szyja
ADRES: Podmurna 28
STRONA: www.gesiaszyja.torun.pl
OPIS: Bardzo szeroki wachlarz potraw z gęsiny, dziczyzny, drobiu, ryb, wszelakich mięs, etc. Region słynie z gęsiny, więc warto wybrać ten gatunek mięsa będąc w Toruniu. Jedzenie smaczne i polecane przez wielu

Oberża
ADRES: Rabiańska 9
STRONA: wwww.gotujemy.pl
OPIS: Kuchnia Polska na zasadzie bufetu - nakładasz ile zjesz, potem płacisz. Po godzinie 17.00 ceny spadają

Manekin
ADRES: Rynek Staromiejski 16 / Wysoka 5 / Gagarina 152
STRONA: wwww.manekin.pl
OPIS: Znana w wielu miastach sieć naleśnikarni wywodząca się z Torunia. Tanio i smacznie. Polecam lokal na Wysokiej - większy od tego na Rynku, łatwiej o miejsce

Pierogarnia Stary Młyn
ADRES: Most Pauliński 2-10 / Łazienna 28/1
STRONA: wwww.pierogarnie.com
OPIS: Bardzo dobre pierogi, szczególnie te z pieca, porcje spore, w weekendy wymagana rezerwacja albo zapisanie się na miejscu na listę, i wtedy dzwonią jak się dla nas stolik zwalnia

Pizzeria Piccolo
ADRES: ul. Prosta 20
STRONA: wwww.piccolo.net.pl
OPIS: Kultowe miejsce, w menu jest tylko pizza z pieczarkami za 6,40 i barszcz za 2,60. Sosy płatne osobno. Ceny smieszne niskie, jedzenie pyszne, zawsze duży ruch, zdarza się zawierać znajomości z ludzmi którzy nam się dosiadaja do stolika

Długa Buła
ADRES: Strumykowa 2 / Most Pauliński 3
STRONA: https://www.facebook.com/D%C5%82uga-Bu%C5%82a-890874847637168/
OPIS: Najlepsze zapiekanki w Toruniu, świeże składniki, żadnych mrożonek, autorskie sosy, szeroki wybór. Pod lokalem na strumykowej często tłumek klientów

Karrotka - WEGE
ADRES: Łazienna 9
STRONA: https://www.facebook.com/Karrotka-253238364754343/
OPIS: Najlepsza knajpa wegetariańska w Toruniu, ceny śmiesznie niskie, porcje duże, nie warto zrażać się mało atrakcyjnym wyglądem lokalu, to nie knajpa dla wege-hipsterów, tylko dla tych którzy chcą smacznie zjeść. Oprócz menu stałego, codziennie inne dania w ofercie

Royal India
ADRES: Prosta 19
STRONA: www.royalindia.pl
OPIS: Dania kuchni indyjskiej, robione przez prawdziwych hindusów. Do godziny 16.00 w dni robocze menu lunchowe w przystepnej cenie

Lotos
ADRES: Strumykowa 16
STRONA: www.lotos-torun.pl
OPIS: Restuarcja z jedzeniem orientalnym

Pizzeria Kolorowy Piec
ADRES: Łazienna 32
STRONA: www.kolorowypiec.pl
OPIS: Włoska pizza z pieca opalanego drewnem.

Browar Olbracht
ADRES: Szczytna 15
STRONA: www.browar-olbracht.pl
OPIS: Kuchnia głównie staropolska, do tego piwo wytwarzane na miejscu (3 rodzaje), bardzo fajnie zaaranżowana kamienica

Widelec
ADRES: Sienkiewicza 39/ Targowa 42B
STRONA: www.widelec.is
OPIS: Świetna kuchnia na każdą kieszeń, Burgery, żeberka, co miesiąc bitwa smaków, w weekendy warto zarezerwować miejsce w porze obiadowej

Kebab
ADRES: ??
STRONA: ??
OPIS:
  • 21
Chleb i Wino


@waruznrt: Nie polecam. Byłem co prawda na dole, w Moskwie, ale oba lokale mają tego samego właściciela i wspólną kuchnię (tak mi przynajmniej powiedziano na górze - byłem zrobić rezerwację, nie mieli wolnego miejsca, wysłali mnie na dół).

Połowy dań z karty nie było, w końcu udało się złożyć zamówienie u kelnera - dwa dania główne + 2 x woda z miętą i cytryną oraz lodem.

Kelner zniknął
@waruznrt: I żeby nie było że tylko hejtuję to polecę Pasta&Basta - byliśmy tam na śniadaniu w niedzielę, na ogródku (w środku, po przejściu przez bramę - pic rel).
Jajecznica bardzo dobra, dobrze ścięta (taka jak chciałem), szybka obsługa. Kanapka z kurczakiem - OGROMNA porcja, nie byliśmy w stanie jej zjeść nawet we dwójkę. Do tego ogródek bardzo urokliwy, z wiszącymi skrzynkami z ziołami, po lewej kilka leżaków na piasku, czyste
b.....g - @waruznrt: I żeby nie było że tylko hejtuję to polecę Pasta&Basta - byliśmy...

źródło: comment_2zdkRChL1AJZdcS4l9o44MUW55r4vu6b.jpg

Pobierz
Pyra Bar

@rogal7: nie mogę namierzyć w necie tego lokalu, to franczyza pyrabar.pl?

@w_t_d: lepsza wersja tekstowa klikalna z linkami, ale to będzie ostateczne dopracowanie, najpierw dodam kawiarnie, puby, jakieś muzea, etc.

@pytaks: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@belwarg: ja mam dobre wspomnienia z chleb i wino, ale byłem tam ostatnio z rok temu, dlatego mogło się sporo pozmieniać. Pasta i Basta dodam do listy