Wpis z mikrobloga

#rower #gorzkiezale

Rowerzyści kupcie sobie jakąś książkę z przepisami ruchu drogowego.
Idę dziś do pracy. Przechodzę przez ulicę bo mam zielone i nagle widzę, że z boku ktoś śmiga na rowerze. Odskoczyłem. Babeczka rowerzystka od siedmiu boleści nawet nie spojrzała cz mnie zahaczyła czy nie. Po prostu spokojnie wjechała sobie z jezdni na chodnik. A co jej tam. Pomijam fakt, że przejechała na czerwonym ale ta jazda raz chodnikiem raz jezdnią kiedy im pasuje, to mnie wkur...a niemożliwe.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karmajkel-nowak: mnie w-----ł kilka tygodni temu rowerzysta, podstarzały facet, na wąziutkiej, remontowanej drodze. Jedzie to to powoli, blokuje cały ruch, wyprzedzić ni ma jak, bo to droga wojewódzka i aut od cholery, ale jak tylko zobaczył, że się samochody korkują na światłach, to j----y oczywiście dopiero zjechał na chodnik.
  • Odpowiedz
@karmajkel-nowak: Ja mogę powiedzieć równie dobrze "piesi uważajcie jak chodzicie" lub "kierowcy kupcie se stoperan". Nie uogólniaj, jest mnóstwo lewych rowerzystów i sam to widzę, ale cierpią na takich opiniach ludzie którzy naprawde uważają. Jak by mnie potrącił samochód to mam narzekać na mirko przez cały dzień że kierowcy kupcie se kodeksy drogowe?
  • Odpowiedz
@karmajkel-nowak: co racja to racja, ale nie spodziewaj się, że na mirko pod tagiem #rower znajdziesz takie ameby, do których kierujesz apel.
ta kobieta pewnie nie ma prawka i jest po prostu "pieszą na rowerze". jedyne rozwiązanie dla takich akcji to prewencja i kontrola policji, ale tego brak. najlepszy dowód to organizowanie cyklicznych akcji, łapania osób na rowerach jeżdżących po chodnikach, albo bez świateł. Gdyby policja faktycznie temu
  • Odpowiedz
Babeczka rowerzystka od siedmiu boleści nawet nie spojrzała cz mnie zahaczyła czy nie. Po prostu spokojnie wjechała sobie z jezdni na chodnik


@karmajkel-nowak: wybacz że Ci to mówie, ale ona ma w------e na PoRD i nawet jak wykop czyta, zachowania nie zmieni. Ale możesz pomóc, następnym razem kulturalnie jej wytłumacz o co chodzi. Kulturalnie dlatego iż ludzie obrażani chowają się za murem i argumenty nie trafiają
  • Odpowiedz