Wpis z mikrobloga

  • 17
Po 2 to nie dotyczy i nigdy nie bedzie was dotyczylo bo chodzi o milionerow ktorymi nigdy nie bedziecie.

@TurboDynamo A TO SPOKO. NIECH ICH OKRADAJĄ

Niech Żydów jeszcze palą, w końcu ja żydem nigdy nie będę. Co to dopiero bogaci są.
  • Odpowiedz
A TO SPOKO. NIECH ICH OKRADAJĄ


@ibilon: nic takiego nie powiedzialem. Nie ocenilem tego, napisalem ze was to nie dotyczy.

Niech Żydów jeszcze palą, w końcu ja żydem nigdy nie będę. Co to dopiero bogaci są.


@ibilon: argumentum ad hitlerum zamykam dyskusje bo nie mamy o czym rozmawiac xD
  • Odpowiedz
  • 11
@Eleganty
Po pierwsze mówimy o 75% dochodów powyżej pewnego dość wysokiego progu.
Po drugie rosnące nierówności społeczne są problemem mającym realny wpływ na kraj.
Po trzecie progresji podatkowej z tak wysokimi stawkami nie wprowadza się z chciwości, a z przekonania, że system podatkowy oprócz stanowienia "dochodu" państwa jest pewnym mechanizmem transymisyjnym niwelującym rozwarstwienie w dochodach.

Możemy rozmawiać, czy progresja rzeczywiście działa, czy takie stawki są sensowne itd, ale utożsamianie tego z chciwością,
  • Odpowiedz
o 2 to nie dotyczy i nigdy nie bedzie was dotyczylo bo chodzi o milionerow ktorymi nigdy nie bedziecie.


@TurboDynamo: A jak ktoś będzie, to #!$%@? mu w krzyż? :)

Wiem, że nie oceniasz progresji podatkowej, ale problem takiej progresji jest taki, że te podatki trafiają do państwa.
  • Odpowiedz
Po drugie rosnące nierówności społeczne są problemem mającym realny wpływ na kraj.


@eMac1ek: W PRLu praktycznie zlikwidowano nierówności. Profesor zarabiał podobnie co niewykwalifikowany budowlaniec. Ten wzorzec Polska już przetestowała, ale wyrasta pokolenie, które o tym zapomina.
  • Odpowiedz
nic takiego nie powiedzialem. Nie ocenilem tego, napisalem ze was to nie dotyczy.

@TurboDynamo: Dokładnie to napisałeś, najwyraźniej samemu nie zdajesz sobie z tego sprawy.

argumentum ad hitlerum zamykam dyskusje bo nie mamy o czym rozmawiac xD

Argumentum ad ad hitlerum, zamykam dyskusję, bo nie mamy o czym rozmawiać. I jeszcze na dodatek: A TO SPOKO, JAK HITLER PALIŁ ŻYDÓW, TO WAM TEŻ WOLNO
  • Odpowiedz