Wpis z mikrobloga

#studia #sztuka #filozofia
Przepraszam ze wolam odrobine nieadekwatne tagi, ale mysle, ze znajdzie sie tam kilka osob ktore bylyby w stanie mi pomoc.

Nie bede sie specjalnie rozpisywal(wlasnie skasowalem sciane tekstu klepana przez pol godziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Rozwazam studia artes liberales na UW, albo filozofie. Czy ktos ma jakies opinie?

Szukam kierunku, ktory zapewni mi w jakis sposob unikalne umiejetnosci, niemozliwe (lub raczej bardzo trudne) do nadrobienia we wlasnym zakresie i pomoze sie rozwijac. Nie zawiode sie?
  • 12
@g1venchy: chodziłem tylko na OGUN-y, z tego zdołałem wynioskować, że zajęcia na AL (nawet te licencjackie) są prowadzone na raczej wysokim poziomie i osobiście bardzo mi się podobały, (nie licząc obecności dzieci z warszawki).

Kadry z filozofii na uw są raczej lewicowe, ale co kto lubi. Jest to oczywiście intelektualna lewica, a nie wojujący bruk typu szumlewicz.

na twoim miejscu wybrałbym AL.
@g1venchy: AL - ciekawa oferta zajęć do wyboru, ale te obowiązkowe... Jeśli lubisz coś w stylu lektury tekstu artystycznego to w 100% ok, ale mnie one męczyły.

Filozofia - dobre książki, fajne zajęcia, mili ludzie. Polecam. Jak bardzo ci się chce, to możesz przeszukać tag, gdzieś z miesiąc temu @Hayek: o to pytał i kilka osób mu odpowiedziało. Jakbym miał komputer przy sobie, to...
@g1venchy: Artes ma fajne przedmioty, ale to jest kupa monografów oderwanych jeden od drugiego. Nijak nie tworzą one spójnej całości IMO 'artes liberales' jako kierunek to bait na przegrywów, którzy się na MISH nie dostali. Może się coś zmieniło od czasu jak się tym interesowałem (~2 lata temu), ale wydaje mi się, że filozofia oferuje jednak dużo lepszą strukturę i ogólny rozwój.
@FaustusAnestezjolog: Nauka jest lewacka.