Wpis z mikrobloga

@brak: Mam tak samo jak Ty. Ciekawe, że moja mama pamięta swoje szkolne koleżanki i kolegów nie tylko z imienia, ale też z nazwiska, mimo że większości z nich nie widziała od 1978...
  • Odpowiedz
Ciekawe, że moja mama pamięta swoje szkolne koleżanki i kolegów nie tylko z imienia, ale też z nazwiska, mimo że większości z nich nie widziała od 1978...


@Damasweger: to jednak coś innego, bo przebywała z tymi osobami na co dzień przez wiele lat, ja z kolei mam takie skrzywienie, że pamiętam z imienia i nazwiska wszystkich sąsiadów z mojej klatki w bloku, w którym mieszkałam od urodzenia do 12.-13. r.ż. (nie
  • Odpowiedz
@brak: zawsze wyznaje teorie ze jak spotykam kogoś pierwszy raz i się przedstawia to i tak nie muszę tego imienia zapamiętać bo pewnie tej osoby już więcej nie spotkam, a jak mam kogoś spotkać drugi raz to na pewno będę to imię pamiętał.
  • Odpowiedz
  • 0
@brak a według mnie to troche egoistyczne , staram sie zawsze zapamiętać imiona, choć wiem że w drugą strone to nie działa. No offence
  • Odpowiedz
@brak: nie tylko ty, to emocje plus stres. Ja na szczęście mam dobrą pamięć do dupereli i po chwili drogą eliminacji odrzucam w pamięci hmmm... Kasia już była, Monika też, Ania itd i jakoś wracam na właściwe imię i trafiam...( )
  • Odpowiedz
Dziwnym trafem imię ładnej dziewczyny jakoś zawsze zapamiętuje. A generalnie nie mam żadnego problemu zapytać się kogoś ponownie o jego imię, problem jest na tyle powszechny że nikt nigdy nie ma z tym problemu, bo niby czemu? Wystarczy po prostu nie bać się ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@brak jak fajna dupa to łatwiej mi zapamiętać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na poważnie to wystarczy przecież na początku głośno wszystkich przeprosić, że potrzebujesz więcej czasu, żeby zapamiętać imiona, a potem po prostu pytać. Najtrudniej wpaść na najprostsze rozwiązanie ;-)
  • Odpowiedz
@brak: Ja mam patent że sobie rymuje imię, na woodzie była trochę akward sytuacja
T: cześć Toxarz jestem
?? cześć jestem Natali
T: O natalia ma fajne genitalia
Natalia ????
ale zapamiętałem i śmiechom nie było końca D:
  • Odpowiedz
@brak znam ten ból ;( nie dość, że zapominam imiona to jeszcze twarze ( ͡° ʖ̯ ͡°) czuje się tak, jakby ktoś błysnął mi przed nosem urządzeniem kasujacym pamięć z filmu Faceci w czerni ;(
  • Odpowiedz
@brak: Mam przeciwnie, z łatwością zapamiętuje imiona i twarze. Kojarze ludzi z którymi zamieniłem pare słów kilka lat wstecz. Dawniej potrafiłem się witać z tymi osobami ale z czasem dałem sobie spokoj bo w większości przypadków mieli to co Ty, a mnie nudziło już wciąż tłumaczenie tego samego.
  • Odpowiedz