Wpis z mikrobloga

z jednej strony faceci mówią, że makijaż to oszustwo, a z drugiej jeśli kobieta ma gorszą cerę, to narzekają, że chodzi z syfami na wierzchu i fuj, mogłaby je czymś zakryć...

osobiście od ponad pół roku nie nakładam na twarz podkładu (poza tzw. "specjalnymi okazjami"), bo po prostu doszłam do wniosku, że nie chcę być dłużej niewolnikiem. nie mam zbyt ładnej cery, 5/10, trochę ją naprawiam, a trochę staram się ją akceptować, bo "taka uroda" i pewnych kwestii nie przeskoczę. wcześniej nawet nie było mowy o wyjściu bez szpachli do sklepu po bułki czy na poranny spacer z psem. chore, co nie?

nie jestem też ani przeciwniczką, ani fanką mocnego makijażu, ale nie podoba mi się hejt na mocno umalowane kobiety - skoro odpowiada im taki wizerunek, to ich wybór.

na pewno nie bez znaczenia jest tu zewnętrzna presja idealnego wyglądu, kompleksy nie biorą się znikąd, a ciągła krytyka nie pomaga. wiem, że nie da się dogodzić każdemu, ale fajnie byłoby, gdyby chociaż część osób pokusiła się o chwilę refleksji przed wydaniem opinii...

#rozowepaski #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #przemyslenia #uroda #kosmetyki #makijaz
  • 56
  • Odpowiedz
@good dobrze prawisz, baza podkład, puder, róż, rozswietlacz odpowiednio nałożone są ok, ale jak dorzucimy do tego mocną szminke to już karyna ( ),
  • Odpowiedz
@razenas: redlipstickmonster to troche inna historia, bo ona zajmuje się tym zawodowo i na sobie pokazuje, co i jak nakładać, ale np. w odróżnieniu od wielu youtuberek nie wstydzi się pokazać bez tapety - ona makijaże zaczyna kompletnie od zera, kiedy wiele z tych dziewczyn na yt zaczyna już z podkładem i korektorem na twarzy
  • Odpowiedz
  • 0
@razenas @good dokładnie, ja ją szanuję, bo lubi mocny makijaż, ale ma do niego zdrowe podejście i mimo że nie jest typową pięknością, to nie ma kompleksów, nie wstydzi się swojej prawdziwej twarzy (chociaż właściwie która twarz to ta prawdziwa, ale to już osobna kwestia)
  • Odpowiedz
@brak: @good: Ale ja tu o czym innym... Mowie ze z takim makijazem widac ze cos jest nie tak.

Albo jak dziewczyny ktore na codzien wygladaja spoko to ida na impreze/slub/cokolwiek to wala kilogramami szpachle ze niektorych nie da sie poznac
  • Odpowiedz
@pelen_spokoj
@digout nawet nie macie pojęcia jak bardzo się mylicie. Dieta i woda to nie wszystko. Dermatolog to nie wszystko. U dermatologa dostaniesz antybiotyk, który będzie dział tylko w trakcie jego brania. Syfy bardzo często są przyczyną #!$%@? hormonów na które nie masz wpływu i z którymi nic nie możesz zrobić. Bierzesz hormony, ok masz ładna cerę, kosztem #!$%@? czegoś innego. Często też bywa że nie jest znana przyczyna tego że cerą
  • Odpowiedz
Albo jak dziewczyny ktore na codzien wygladaja spoko to ida na impreze/slub/cokolwiek to wala kilogramami szpachle ze niektorych nie da sie poznac


@razenas: czesto panny mlode maja taka tapete, ze nie da sie ich poznac. To jest masakra dopiero...
  • Odpowiedz
A ja uwielbiam makijaż:) mój partner lubi mnie w makijażu i lubi też jego zapach. Dobrze zrobiony makijaż tylko dodaje urody. Argumenty, ze to oszustwo są durne. Od wielu lat jestem w związku i nie maluję się po to by kogoś oszukać. Mój facet wie jak wyglądam bez makijażu. Obiektywnie rzecz ujmując dobry makijaż jest przyjemny dla oka. Jeśli ma się piękną cerę to moze i róż wystarczy. Ja mam średnią cerę,
  • Odpowiedz
@brak: No i tam powinno być! Tez kiedyś bym nie wyszła z domu bez makijażu a teraz... wyrąbanko, jak komuś nie pasuje to niech sie nie patrzy :) a moja cera to tez oscyluje w granicach 6/10
  • Odpowiedz