Wpis z mikrobloga

Wczoraj wrzuciłem następującą grafikę z Zygmuntem Baumanem. Jest to oczywisty trolling. Oba cytaty umieszczone na grafice pochodzą od nie kogo innego jak niedawno zmarłego znanego konserwatysty, twórcy takich na wskroś logicznych stwierdzeń jak "nie wszyscy muzułmanie to terroryści, ale wszyscy, terroryści to muzułmanie", znanego marksisty Bogusława Wolniewicza.
Pozdrawiam wszystkich, ja tam śmiechłem.
#neuropa #4konserwy #filozofia #bauman #wolniewicz #trololo #cbom

Złapaliście baita?

  • Tak 24.5% (23)
  • Nie 75.5% (71)

Oddanych głosów: 94

  • 10
@Majk_ nie sądzę żeby zacytowane słowa w jakiś szczególny sposób odbiegały od poglądów Baumana. Zresztą twierdzenie że marksowska krytyka kapitalizmu jest płodna i wciąż zachowuje aktualność to nie jest nic kontrowersyjnego, powoli staje się banałem. To co ty uprawiasz to nic innego jak straszenie Marksem co ma w jakiś szczególny sposób kompromitować taka osobą, wiele razy się z t spotkałem i nie szanuję
2. Przypisz mu cytat, który nie jest jego, acz pasuje do niego


@Movet: nie chodzi o to, że te słowa mógł powiedzieć Bauman, ale że wypowiedział je idol części prawackich wykopków, którzy za każdym razem, gdy natkną się na nazwisko Szymborska, cytują jej socrealistyczne wierszyki, ale gdy pojawia się Wolniewicz to śp. ateista, patriota, ale że karierę zawdzięcza komunistom i ćwierć wieku czynnego udziału w pzpr, to jakoś nagle wszystkim umyka.